Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/mikhaylo-staritskiy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Михайло Старицький - книги та біографія

Михайло Старицький

Михайло Старицький писав вірші та прозу, однак найбільш знаний завдяки своєму внеску в розвиток української драматургії та театру.

Коротка біографія Михайла Петровича Старицького починається 1839 року в селі Кліщинці (територія сучасної Черкащини). У досить ранньому віці втрачає обох батьків, через що його подальшим вихованням займається родина двоюрідного дядька Віталія Романовича Лисенка (батько Миколи Лисенка). Освіту здобуває в Полтавській гімназії. У 1856 році разом із Миколою Лисенком вступає до Харківського університету, однак переїзд родини до Києва у 1860 році змушує юнаків перевестися Київського університету.

Перебуваючи в Києві, вони стають членами Старої громади, разом із друзями та однодумцями займаються культурною діяльністю  та просвітництвом: відкривають недільні школи, бібліотеки тощо. У часи студентства Старицький міцно приятелює з низкою майбутніх відомих українських громадських та культурних діячів, зокрема з П. Чубинським, М. Драгомановим, П. Косачем, Т. Рильським, мандрує Україною, збираючи фольклор, та бере участь у перепохованні Тараса Шевченка в 1961 році.

1862 року одружується Софією Віталіївною Лисенко, рідною сестрою Миколи Лисенка. 1865 року закінчує навчання в Київському університеті, після чого починає провадити активну творчу та громадську діяльність.

1871 року переїздить до Києва. Спільно з Миколою Лисенком організовує «Товариство українських сценічних акторів». 1872 року товариші ставлять оперу «Чорноморці». З 1878 року на певний час призупиняє активну діяльність через тиск із боку імперської влади.

У 1883 році очолює Театр корифеїв, створений Марком Кропивницьким. Цікавим фактом про Михайла Старицького є те, що його діяльність у цьому театрі була насамперед меценатською: він віддав на потреби труби чи не всі гроші, отримані за продаж власного маєтку. Театр натомість неабияк успішно гастролював Російською імперією.

1895 року вирішує повністю зосередитися на літературній діяльності.

Помирає в Києві 1904 року.

З короткою біографією Бориса Грінченка ви також можете ознайомитися на нашому сайті.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image