Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/boris-grinchenko/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Борис Грінченко - книги та біографія

Борис Грінченко

Борис Грінченко — автор байок, віршів, оповідань повістей та п’єс. Його діяльність не обмежувалася суто письменництвом, коло його інтересів складали також літературознавство, етнографія, історія. Однак найбільш відомим здобутком Грінченка є «Словник української мови», який досі залишається одним із найавторитетніших джерел для всіх українських філологів.

Коротка біографія Бориса Грінченка не зможе передати всіх здобутків цього видатного українського громадсько-культурного діяча. Народився Борис Грінченко 9 грудня 1863 року на хуторі Вільховий Яр (на той час Харківська губернія). Його батьки — збіднілі дворяни — намагалися дати гарну освіту своєму нащадкові. З ранніх літ майбутній письменник проявляв жагу до знань, насамперед до читання, та творчості.

У 1874 – 1879 роках здобуває освіту в Харківському реальному училищі. Там знайомиться з народниками, через діяльність у складі яких згодом потрапляє на кілька місяців до в’язниці. Повернувшись на волю, змушено покидає навчання й активно займається самоосвітою, що дає йому змогу успішно скласти іспити при Харківському університеті й отримати звання народного вчителя. Це стає початком його подальшої понад десятилітньої педагогічної діяльності. Паралельно займається творчістю, друкує збірки віршів, прозу та драматичні твори, наукові розвідки.

У 1894 році починає працювати у Чернігівському губернському земстві. 1902 року переїздить до Києва, де активно займається політичною діяльністю як член та лідер партій УДП, УРП, УДРП. Також працює в періодичних виданнях.

1910 року після багаторічного страждання на сухоти Борис Грінченко помирає. Похований на Байковому кладовищі.

Ознайомитися з біографією Ольги Кобилянської та дізнатися невідомі факти про письменницю можете на нашому сайті.

Сортувати по
Книга Love
-41%
Книга Love
Катерина Бабкіна
573 грн
340 грн
Купити
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image