Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/olga-kobilyanska/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Ольга Кобилянська - книги та біографія

Ольга Кобилянська

Невідомі факти з біографії Ольги Кобилянської зацікавлюють читачів не менше, аніж її літературні твори. Ця відома українська письменниця-модерністка зробила видатний внесок у розвиток феміністичного руху в Україні, стала мовби його іконою.

Ольга Кобилянська народилася в м. Ґура-Гумора (Південна Буковина) 27 листопада 1863 року в родині дрібного урядовця зі шляхетським корінням Юліана Кобилянського та німкені Марії Вернер, родички німецького поета-романтика Захарія Вернера. З ранніх літ майбутня письменниця разом із родиною періодично переїздить. 1875 року родина оселяється в м. Кимполунг. Тут Ольга Юліанівна здобуває освіту в німецькій початковій школі, бере уроки гри на фортепіано та починає приятелювати з дочкою міського старости Августою Кохановською, яка довго залишатиметься її вірною подругою.

Після закінчення школи Кобилянська не полишає спроб здобути подальшу освіту. Оскільки вступ до інших навчальних закладів був важкодоступним для жінок, вона наполегливо зосереджується на самоосвіті: багато читає, знаходить та позичає потрібні книжки, нерідко бере до рук підручники своїх братів, відвідує зустрічі освічених культурних людей та слухає їхні дискусії. Крім того, займається малюванням, грає в аматорському театрі, а також починає писати перші німецькомовні твори.

1881 року знайомиться із Софією Окуневською, яка підштовхує Кобилянську писати саме українською та знайомить із Наталією Кобринською — українською письменницею-феміністкою.

1889 родина Кобилянських переїжджає до с. Димка, а 1891 року — до Чернівців, де Ольга Юліанівна мешкатиме до самої смерті в 1942 році. У Чернівцях Кобилянська немов потрапляє в новий світ, де знайомиться з українською прогресивною інтелігенцією та має широкі можливості для творчої та громадсько-культурної діяльності. Саме тут вона напише й видасть більшість своїх творів, які стануть для неї розрадою від постійних турбот, що лягатимуть на її плечі через хворобу матері. 

В особистому житті Ольга Кобилянська майже не буде щаслива. Її найбільше кохання — кількарічні стосунки з Осипом Маковеєм, що закінчаться драматичним розривом. 

Дізнатися цікаві факти про Олександра Олеся, придбати його твори ви можете в нашому інтернет-магазині.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image