Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/oleksandr-oles/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Олександр Олесь - книги та біографія

Олександр Олесь

Твори Олександра Олеся — це вірші та п’єси, написані у стилі символізму.

Цікавим фактом про Олександра Олеся є те, що його справжнє ім’я — Олександр Іванович Кандиба. Народився майбутній український письменник 1878 року в місті Білопілля (тоді Харківська губернія, нині — Сумщина). Рано втратив батька. У чотирирічному віці навчився читати, а згодом за сприяння дядька Василя ознайомився з творами українських класиків (Т. Шевченка, П. Куліша та ін.). 

Освіту здобуває в сільській школі, хліборобській школі в містечку Деркачі, як вільний слухач Київського політехнічного інституту, студент Харківського ветеринарного інституту. Під час навчання працює статистиком у земстві.

1907 року одружується з Вірою Свадковською. У шлюбі в них народиться син — відомий український поет та археолог Олег Ольжич.

З 1909 року Олесь працює ветеринарним лікарем, із 1911 — в часописі «Літературно-науковий вістник» та видавництві «Лан». 1912 року здійснює подорож Гуцульщиною, 1913 року відвідує Італію, що відгукується згодом у низці його віршів.

Олександр Олесь радісно сприймає Українську революцію 1917 року. 1919 року їде в Будапешт як аташе з питань культури УНР в Угорщині, однак повернутися додому, унаслідок подій в Україні, йому не судилося. Цей момент стає переламним не тільки в житті, а у творчості Олександра Олеся, яку поділяють на два періоди: написане в Україні та в еміграції.

Перебуваючи в еміграції Олесь періодично мешкає в різних європейських країнах — Угорщині, Австрії, Німеччині, Чехії. Стривожено спостерігає за всім, що відбувається в Україні, болісно сприймає вісті про репресії та Голодомор, а також дії своїх колишніх соратників, що починали писати на замовлення влади, через що критикує їх. Зокрема під його критику потрапляє і Павло Тичина, про факти з життя якого ви також можете дізнатися на нашому сайті.

Останні роки життя Олександра Олеся були особливо важкими: початок Другої світової війни та поділ Чехословаччини, де мешкав письменник, переживання за сина — учасника руху Опору. Смертоносною для Олеся стала звістка про загибель його сина в концтаборі Заксенгаузен у червні 1944. Наступного місяця український письменник пішов із життя. До 2017 року був похований на Ольшанському кладовищі в Празі. У січні 2017 його прах перепоховали на Лук’янівському кладовищі в Києві.

Сортувати по
Книга Love
-50%
Книга Love
Катерина Бабкіна
573 грн
287 грн
Купити
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image