Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/vgen-sverstyuk/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Євген Сверстюк

Євген Сверстюк

Життєпис

Євген Сверстюк – український культурний діяч, письменник, критик та філософ. Вважається одним з інтелектуальних лідерів національно-демократичного руху. Народився 13 грудня 1927 року в селі Сільце нині Волинської області у селянській родині. Завершив Львівський державний університет за напрямом «логіка та психологія» філологічного факультету і якийсь час працював викладачем української мови та літератури. 

Своє життя письменник присвятив боротьбі за свободу – у 1972 році був заарештований за участь у «Самвидаві» та за протести проти незаконних судів. Саме він є автором найважливішого тексту українського самвидаву «З приводу процесу над Погружальським». Слідство  у справі Сверстюка тягнулося більше року, після чого його засудили до семи років таборів суворого режиму і п’яти років заслання. Так Євген став політв’язнем радянського режиму. На засланні працював столяром геологічної експедиції. У 1989 році Євген засновує православну газету «Наша віра». 

Твори та вірші Євгена Сверстюка об’єднані загальною ідеєю боротьби українців за незалежність протягом кількох століть. За своє життя він здебільшого друкувався у журналах («Вітчизна», «Дніпро», «Жовтень», «Дукля»), газетах та самвидавах. Окремою книгою Євгена Сверстюка вийшов його аналіз-есей «Собор у риштованні» у 1970 році про «Собор» Олеся Гончара. 

У 1995 році письменник був нагороджений Державною премією України імені Тараса Шевченка за книгу «Блудні сини України», а в 2014 – премією «Світло справедливості». До кінця життя був дійсним членом Української Вільної Академії Наук.

Шукаєте щось українське для своїх дітей? Обов’язково зверніть увагу на твори для дітей Олександра Гавроша.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

Отримай знижку