Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/vgen-pluzhnik/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Євген Плужник - книги та біографія

Євген Плужник

Вірші Євгена Плужника високо оцінювали сучасники, зокрема М. Рильський, М. Зеров та М. Бажан. Наразі його твори вважають неперевершеним зразком української класики.

Біографія Євгена Плужника розпочинається 1898 року в слободі Кантемирівка Воронезької губернії. Навчається він у Воронезькій гімназії та Ростові-на-Дону. 1918 року разом із родиною оселяється на Полтавщині та починає працювати вчителем. 1920 року вступає до Київського зоотехнічного інституту. Плужника вабить мрія стати актором, тому невдовзі він кидає інститут і вступає до Київського музично-драматичного інституту ім. Миколи Лисенка. Проте через проблеми зі здоров’ям (хворіє на туберкульоз) освіту він так і не завершує.

1923 року одружується з Галиною Коваленко, яка й видасть спогади про поета посмертно. 1924 року Євген Плужник стає членом літературного угруповання «Ланка». Паралельно працює перекладачем і займається самоосвітою. 1926 року переживає загострення хвороби, відтоді двічі на рік змушений їздити на профілактичне лікування в санаторії.

У грудні 1934 року його заарештовує НКВС та звинувачує у причетності до націоналістичної терористичної організації. 1935 року засуджують до розстрілу, однак згодом вирок змінюють та висилають поета на табори на Соловках. Саме там 2 лютого 1936 року Євген Плужник помирає від загострення туберкульозу.

Цікаві поетичні книги Євгена Плужника — «Дні» (1926), «Рання осінь» (1927) та «Рівновага» (1933). Також написав роман «Недуга» та декілька п’єс. Поетичний стиль Плужника вирізняється ліричністю, драматизмом і майстерністю художньої форми. Крім того, поет — один з укладачів «Антології української поезії» та словника «Фразеологія ділової мови».

Придбати твори Миколи Хвильового ви завжди можете в нашій інтернет-книгарні.

Сортувати по
Книга Love
-50%
Книга Love
Катерина Бабкіна
573 грн
288 грн
Купити
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image