Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/vasil-koroliv-stariy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Василь Королів-Старий - книги та біографія

Василь Королів-Старий

Твори Василя Королева-Старого — це казки, романи, п’єси для дітей та дорослих, книги спогадів, а також навіть посібники з ветеринарії.

Василь Костянтинович Королів народився 4 (16) лютого 1879 року в с. Ладин на Полтавщині в сім’ї священника. Освіту здобуває у Полтавській духовній семінарії, де й знайомиться зі своїм майбутнім другом — Симоном Петлюрою. Однак священником він бути не хоче, тому згодом вступає Харківського ветеринарного інституту, працює ветеринаром та видає посібник із ветеринарії «Скотолечебник».

З початком революційного руху на теренах України Василь Королів стає активним його учасником. Зокрема, в 1906 році засновує селянську спілку, за яку згодом буде заарештований та ув’язнений. Після звільнення займається журналістикою, водночас перебуваючи під наглядом поліції. У 1917 році стає редактором журналу «Книгарь».

Цікаві факти про Василя Королева-Старого проливають світло на його роль не лише в літературі, а і в українській видавничій справі, адже він був одним із засновників видавництва «Час» (1908), яке належало до найбільших тогочасних видавництв у країні.

У березні 1917 року стає членом Української Центральної Ради від Товариства Українських Поступовців. Того ж року стає фундатором та головою Товариства шкільної освіти та членом Київського товариства «Просвіта». У 1919 році вирушає в дипломатичну місію УНР до Праги, однак у зв’язку з подіями в Україні та наступом більшовиків, назад повернутися йому не вдається й він залишається у статусі емігранта. 

У Празі знайомиться зі своєю майбутньою дружиною — Наталеною Королевою, з якою оселяється в містечку Мельник, де й мешкає до кінця життя. Працює викладачем та не полишає літературну творчість. Помирає 11 грудня 1942 року.

Ще одним автором, якого не варто оминати увагою, є Леонід Глібов, чия творчість для дітей також належить до класики літератури.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image