Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/teodor-drayzer/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Теодор Драйзер - книги та біографія

Теодор Драйзер

Теодор Драйзер – відомий американський письменник і громадський діяч, сама біографія якого (ним, до речі, написана) вже могла б бути сюжетом для захоплюючого та драматичного роману. Народився він у 1871 році в багатодітній родині. Батьки Теодора займалися прядінням шерсті. Із малечку він був змушений переживати численні негаразди, пов’язані з родиною. Так, під час пожежі було знищено їх шерстяний бізнес, згодом батько отримав важкі травми на роботі, а троє старших братів Теодора загинули.  Родина збідніла, і на певний час Драйзер навіть був змушений покинути навчання в Індіанському університеті, оскільки не мав можливості його оплачувати. Молодий чоловік працював дрібним клерком, різноробочим, візником фургона. З часом отримав професію репортера. Можливо, саме тоді, поринувши в життя пересічного люду, він почав збирати сюжети для майбутніх творів. 

Книги Драйзера – віддзеркалення його бачення американського життя. Збудовані на фактологічності й натуралістичності подій, вони привертають увагу реалістичністю (подекуди - надмірною), багатством подробиць. Так, роман «Фінансист» описує злети й падіння комерсанта Каупервуда у Філадельфії, паралельно з цим змальовуючи особливості життя фінансової еліти США та критикуючи її за відсутність етичності й порядності. Інший відомий твір Драйзера, «Американська трагедія» - про трагізм людини, котра задля забезпеченого життя іде на вбивство коханої. Цікаво, що цей роман вийшов українською мовою ще в 1955 році. 

Усі твори Драйзера мають виразно соціальну направленість. Вони засуджують світ фінансової наживи й розрахунку, де не лишилося місця людським почуттям. Письменник намагався показати, що в гонці за матеріальним ми забуваємо про вічне. Якщо ж є бажання зануритись у фентезійний світ, то ми маємо для вас книги Ріка Ріордана.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image