Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/svitlana-koronenko/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Світлана Короненко

Світлана Короненко

Життєпис

Короненко Світлана Анатоліївна-  український прозаїк, поет і журналіст. Родом з міста Фастова, де народилася16 липня 1960 року. Закінчила факультет журналістики Київського університету в 1985 році. Працювала у київських журналах «Ранок», «Українська культура». З 2002 року працює заступником  директора ТО «Культура» Національної радіокомпанії України.Лауреат премій імені Є. Плужника, імені І. Франка, імені М. Коцюбинського, імені Д. Нитченка та ін. Відзначена премією «Літературна Україна» за найкращу поетичну публікацію 2019 року.

Світлана Короненко дебютувала збіркою віршів у масовотиражній газеті «Літературна Україна» в 1979 році. Велика добірка віршів зі вступним словом Івана Драча стала сенсаційною, потужно ввійшовши в українську поезію. Перша книга «Сузір’я веснянок» з'явилася у 1982 році. Дана одія остаточно закріпила за нею репутацію однієї з надій української літератури та яскравих постатей талановитого покоління. Дебютна книжка з'явилася, коли Світлана Короненко була студенткою столичного університету і на адресу юної поетеси не жаліли  похвальних слів, а її стиль порівнювали з Артюром Рембо. Короненко відразу прийняли до Національної спілки письменників України, де вона була наймолодшою, їй тоді минуло 22 роки.

Якщо першому періоду творчості характерний бунтарський характер, тяжіння до білого вірша і верлібру, з уникненням класичних форм поезії,то після тривалої паузи, можна спостерігати новий стиль Короненко - вигадливий римований твір.

Після тривалого мовчання Світлана Короненко писала твір за твором, що врешті й склало її прекрасну подарункову книжку «Вірші з осені»(2017). Далі була збірка «Дебора», в основі якої історія про юнацьку любов Миколи Платоновича Бажана, яка стверджує, що справжні почуття не підвладні часу. Крайня на цей момент книжка авторки «Містерії» є своєрідним  автопортретом, де  помітно мистецькі й духовні обрії мисткині. 

Світ поезії і образів Світлани Короненко підштовхує до рефлексій та роздумів, у своїх віршах вона показує відвагу і зухвалість у висвітленні тих чи тих тем. А ще вона вміє бути відвертою з собою, змінюватись, сміливо експериментувати і ділитись простором небанальної думки.

Одна з найважливіших рис митця - розуміти світ і відкривати  нові межі. Книги Мирослава Лаюка - підтвердження цьому.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

ЛОВИ МОМЕНТ!

Знижка -25% майже на ВСЕ

Діє до 09:00 13.05.2021

Промокод: CHYT-25

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 25%