Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/oskar-vajld/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Оскар Вайльд - книги та біографія

Оскар Вайльд

Оскар Уайльд — англійський письменник, поет і драматург ірландського походження.

Оскар Уайльд народився 15 жовтня 1856 року в Дубліні. Його мати була освіченою жінкою. Від неї він і успадкував свій художній талант письменника. Батько Оскара Уайльда теж був письменником. Маленький Оскар демонстрував свої здібності ще в школі. Коли ж він вступив до Оксфордського університету, то швидко набув популярність.

За складені вірші йому дали університетську премію. Ці вірші були настільки подобалися читачами, що протягом місяця друкувалися нові тиражі газети 6 разів. Після закінчення університету Оскар Уайльд повністю присвятив себе літературі. Його казки та оповідання користувалися великою популярністю серед читачів.

Таким успіхом і славою він користувався протягом майже 18 років. Перед ним всі схилялися, його всі цінували й вважали «гордістю» батьківщини. Коли Оскар Уайльд відвідав Америку, всі двері кращих будинків були для нього відкриті. Його лекції про мистецтво охоче відвідувалися найвідоміші люди тогочасної Америки. Оскар Уайльд був на вершині своєї слави.

Але після повернення в Англію. Люди почали говорити, що він веде розпусний стиль життя. Згодом він був звинувачений в тому, що він схилив нібито сина одного поважного чоловіка зі шляху моральності. На судовому розгляді Оскар Уайльд не зміг виправдатися. Його заарештували й ув'язнили. Після цього усі відвернулися від нього, і він залишився сам один без друзів і без грошей.

Після звільнення з в'язниці, де він просидів два роки він був змушений виїхати з Англії. І він перебирається жити до Парижа.

У листопаді 1900 року Уайльда не стало він не витримав усіх страждань та помер.

Колись знаменитий письменник, художник та поет, Оскар Уайльд лежав бездиханним в бідній кімнаті паризького готелю. Він помер самотнім.

Так суспільство стратило своїм презирством великого генія світової літератури.

Перша збірка віршів Уайльда називалася — «Вірші» і вона побачила світ у 1881 році. До цього ж часу відноситься і перший його досвід в драматургії — «Віра». У 1890 році на замовлення видавця з Аерики, Уайльд пише свій найбільший роман «Портрет Доріана Грея», в якому письменник виразно окреслив коло своєї проблематики. Естетизація аморальності, концепція цинічного гедонізму, що процвітає в розкішних інтер'єрах аристократичних салонів — все це трохи пізніше перейде в вишукані комедії Уайльда.

Всі п'єси Уайльда написані на початку 1890-х: «Віяло леді Віндермір», Жінка, не варта уваги», і «Ідеальний чоловік», відразу були поставлені на лондонській сцені. Вони користувалися великим успіхом; критики писали про те, що Уайльд вніс пожвавлення в англійське театральне життя.

Сортувати по
Про любов
-43%
Про любов
Ольга Фреймут
312 грн
179 грн
Купити
У світі пригод і жахів
-54%
У світі пригод і жахів
Стефанія Леонарді Гартлі
594 грн
274 грн
Купити
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image