Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/oksana-zabuzhko/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Оксана Забужко - книги та біографія

Оксана Забужко

Ім’я Оксани Стефанівни Забужко широковідоме в інтелектуальних колах і не тільки. Українська письменниця, поетка, публіцистка, філософиня та активна громадська діячка. 

Народилася Оксана Забужко 19 вересня 1960 року у Луцьку. Родина належала до покоління шістдесятників і славилася своїми історичними традиціями. А сама авторка вже з малечку росла та розвивалася в інтелектуально-еститичній атмосфері.   У семирічному віці через репресії проти української інтелігенції разом з батьками переїздить до Києва. У столиці мешкає і до сьогодні. 

Літературний шлях Оксана Забужко розпочала з вірші. Вже змалечку вона складала невеличкі вірші, котрі занотовував і зберігав її батько. А справжній дебют у періодиці стався, коли Оксані Стефанівні було тільки 9 років. Проте надруковану збірку поезій світ таки не побачив. Її було знято з друку знову ж таки через репресії. 

Оксана Забужко у своїх творах звертається до тем національної ідентичності, історичної пам’яті та гендеру. Не чужа для письменниці тема української культури та культури загалом. У 90-роках навіть викладала україністику в трьох університетах США: Пенсільванському, Пітсбурзькому та Гарварді. 

Оксана Забужко та її книги відомі не тільки в Україні, а й поза її межами. Переклади її творів виходили у багатьох країнах: Болгарії, США, Франції, Ірані, Швеції та інших. Загалом її книжки перекладалися понад 20 мовами. Також Оксана Забужко є авторкою «Польових досліджень з українського сексу» – найбільш перекладеного сучасного українського твору Чимало творів письменниці стали мотивами до театральних вистав, лягли в основу сценарії до фільмів, а поезія – поставлена на музику.

Не менш відомими та важливими в українському літературному процесі є письменники брати Капранови.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image