Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/mykola-gohol/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Микола Гоголь

Микола Гоголь

Життєпис

Микола Гоголь – класик української та російської літератур, один із засновників реалізму, основоположник «гоголівського» напрямку, геніальний письменник-сатирик.

Микола Гоголь народився 1809 року в містечку Великі Сорочинці тодішньої Полтавської губернії. За переказами, він був нащадком козацького роду. Під час навчання в гімназії вищих наук у Ніжині Гоголь дебютував у театрі навчального закладу – як актор і режисер-постановник кількох спектаклів. У цей період життя з’явилися перші твори Гоголя, опубліковані в часописах. Марячи літературною кар’єрою, Микола Гоголь вирушив до Петербурга. Після опублікованої під псевдонімом поеми, що зазнала невдачі, автор вирішив написати про те, що знав найкраще, – звичаї й побут українців. У 1831-1832 роках з’явився цикл повістей «Вечори на хуторі біля Диканьки». Твір став справжнім літературним вибухом. Із 1834-го Микола Гоголь працював на кафедрі історії у Санкт-Петербурзькому університеті, однак розчарувавшись у професурі, через рік подав у відставку й із головою поринув у літературу. Вийшли друком повість-епопея «Тарас Бульба», комедія «Ревізор».

Вершиною літературної діяльності Гоголя став твір «Мертві душі». Сам автор визначав жанр як «епічну поему в прозі». Перший том роману автор писав упродовж кількох років в Швейцарії, Франції й Італії. Другу частину автор власноруч знищив, уціліли тільки окремі її розділи. Роман пронизаний знаменитою гоголівською іронією й комізмом. В особливій авторській манері Микола Гоголь змальовує суперечності в людському характері, підсміюється над жадобою наживи. Мова, якою письменник послуговувався для написання творів, була новаторським рішенням для свого часу. Герої Гоголя розмовляють «живою» мовою, відходячи від пишності й трафаретів.

Микола Гоголь – блискучий майстер сатири й гумору. Іронію він використовує задля змалювання негативних рис своїх героїв та недосконалості навколишньої дійсності. Письменник забезпечив собі місце у пантеоні світових класиків і як визначний мислитель, публіцист, духовний сподвижник.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

ТІЛЬКИ ЗАРАЗ!

Знижка -25% на ВСЕ

Діє до 11:00 20.01.2021

Промокод: YE25

*діє на 99% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 25%