Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/mykhajlo-lermontov/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Михайло Лермонтов

Михайло Лермонтов

Життєпис

Михайло Лермонтов – російський прозаїк, поет та драматург, що народився у 1814 році. Його виховувала бабуся без матері і практично без батька. Та дуже любила свого єдиного онука, тому робила для нього усе: наймала кращих гувернерів та вчителів, а також активно займалася здоров’ям майбутнього нащадка. З самого дитинства Михайло Лермонтов знав німецьку та французьку, а також вміло займався ліпленням, малюванням та музикою – вмів грати на фортепіано, скрипці та флейті. Також бабуся возила внука на Кавказ, щоб там лікувати хлопця мінеральними водами. У 1827 році його зарахували до Московського університетського благородного пансіону, який на той час вважався одним з кращих навчальних закладів Російської Імперії. Через три роки він вступає до Московського університету на етично-політичний факультет, але через незадоволення лекціями та конфліктність залишає навчання. У 1832 році вступає до Школи гвардійських прапорщиків і військова справа стає для нього фахом на усе життя.

Перший вірш опублікували без його відома, але поезія була тепло прийнята публікою. Через смерть Пушкіна юнак написав вірш «Смерть Поета», за який його відправили у заслання до Кавказу. Написані згодом вірші вказують, що Михайло Лермонтов прагнув зрозумілого реалістичного стилю, задатки для якого лежали в самій поетичній природі його творчості, хоча не обійшлося і без впливу зіткнень із навколишнім світом. Саме вони диктували поету цілі для сатири та гніву й з часом перетворювали його у живописця суспільних звичаїв. Під час другого заслання на Кавказ, де Лермонтова за наказом імператора поставили на передову війни, він сформував більшу частину роману «Герой нашого часу», який згодом був надрукований окремою повістю та доповнений вже під твердою палітуркою. Тогочасна критика висловила думку, що за головним героєм дуже чітко видно автора й така людина не може бути «героєм того часу». Автору довелося провести лінію між собою і власним героєм, а також пояснити головну ідею тексту у передмові до другого видання книги.

За версією батька, його предками були представники шотландського роду Лермонтів, але виявити спорідненість між сучасними британськими нащадками сім’ї та нащадками Михайла Лермонтова за допомогою ДНК-тесту не вдалося. Третя дуель стала для нього останньою – він помер у віці 27 років, його бабуся пережила внука.

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

ЛОВИ МОМЕНТ!

Знижка -30% майже на ВСЕ

Діє до 18:00 17.04.2021

Промокод: BOOK-30

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 30%