Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/lina-kostenko/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Ліна Костенко

Ліна Костенко

Життєпис

Костенко Ліна Василівна — українська поетеса, письменниця, учасниця руху шістдесятників. Народилася 1930 року у містечку Ржищів, що на Київщинні. Батьки дівчинки були вчителями. Після закінчення школи Ліна Костенко вступає у Київській педагогічний інститут, а після нього продовжує навчання в Московському літературному інституті. Закінчує навчання поетеса у 1956 році.

У 1950—1960-х років Ліна Костенко була однією з найпомітніших персон на літературній сцені України. Через свої проукраїнські погляди й підтримку української інтелігенції та критику радянської влади на довгий час була виключена із літературного життя, але це її не зламало й вона тривалий час працювала у «шухлядку». Багато її творів були зняті з друку, а фільм «Дорогою вітрів» сценарій до якого написала поетеса перестали знімати. Її вірші виходили друком у Польських та Чехословацьких журналах, а в Україні лише інколи з’являлися завдяки самвидаву.

Також вона брала активну участь у політичному житті країни публічно виступала проти незаконних арештів української інтелігенції. У 1973 році через свою громадську діяльність вона була записана до «чорних списків», які склав секретар ЦК КПУ з ідеології В. Маланчуком. Але у 1977 році після того, як Маланчук покинув свій пост виходить друком її збірка «Над берегами вічної ріки», а у 1987 році вона була нагороджена премією імені Тараса Шевченка за історичний роман у віршах «Маруся Чурай».

У 90-тих роках поетеса відмовляється від звання Героя України та припиняє громадську діяльність і лише під час «Помаранчевої революції» повертається до громадського життя і потім знову зникає з медіапростору.

Творчість

Ліна Костенко авторка більше, ніж 20 поетичних збірок серед них найпопулярніші, такі як: «Проміні Землі», «Мандрівка Серця», «Маруся Чурай», «Сад нетанучих скульптур», «Мадонна перехресть», «Річка Геракліта», «Неповтореність» та багато інших. Також у її доробку є збірка віршів для дітей «Бузиновий цар».

У 2010 році у видавництві «А-ба-ба-га-ла-ма-га» вийшов друком перший прозовий роман Ліни Костенко — «Записки українського самашедшого», книга одразу попала у топ-продажів і навіть на деякий час роман повністю зник з книгарень. У 2012 році у тому ж таки видавництві «А-ба-ба-га-ла-ма-га» вийшла збірка вибраних віршів поетеси «Триста поезій» — це найповніше зібрання творів Ліни Костенко за часи Незалежності. Твори поетеси перекладені багатьма мовами світу серед них: англійська, польська, білоруська, естонська, італійська, німецька, словацька та французька мова. Сьогодні Ліна Костенко живе й працює у Києві.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

КІБЕРПОНЕДІЛОК!

Знижка -25% на ВСЕ

Діє до 11:00 30.11.2020

Промокод: CYBER

*діє на 99% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 25%