Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/lina-kostenko/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Ліна Костенко

Ліна Костенко

Життєпис

Костенко Ліна Василівна — українська поетеса, письменниця, учасниця руху шістдесятників. Народилася 1930 року у містечку Ржищів, що на Київщинні. Батьки дівчинки були вчителями. Після закінчення школи Ліна Костенко вступає у Київській педагогічний інститут, а після нього продовжує навчання в Московському літературному інституті. Закінчує навчання поетеса у 1956 році.

У 1950—1960-х років Ліна Костенко була однією з найпомітніших персон на літературній сцені України. Через свої проукраїнські погляди й підтримку української інтелігенції та критику радянської влади на довгий час була виключена із літературного життя, але це її не зламало й вона тривалий час працювала у «шухлядку». Багато її творів були зняті з друку, а фільм «Дорогою вітрів» сценарій до якого написала поетеса перестали знімати. Її вірші виходили друком у Польських та Чехословацьких журналах, а в Україні лише інколи з’являлися завдяки самвидаву.

Також вона брала активну участь у політичному житті країни публічно виступала проти незаконних арештів української інтелігенції. У 1973 році через свою громадську діяльність вона була записана до «чорних списків», які склав секретар ЦК КПУ з ідеології В. Маланчуком. Але у 1977 році після того, як Маланчук покинув свій пост виходить друком її збірка «Над берегами вічної ріки», а у 1987 році вона була нагороджена премією імені Тараса Шевченка за історичний роман у віршах «Маруся Чурай».

У 90-тих роках поетеса відмовляється від звання Героя України та припиняє громадську діяльність і лише під час «Помаранчевої революції» повертається до громадського життя і потім знову зникає з медіапростору.

Творчість

Ліна Костенко авторка більше, ніж 20 поетичних збірок серед них найпопулярніші, такі як: «Проміні Землі», «Мандрівка Серця», «Маруся Чурай», «Сад нетанучих скульптур», «Мадонна перехресть», «Річка Геракліта», «Неповтореність» та багато інших. Також у її доробку є збірка віршів для дітей «Бузиновий цар».

У 2010 році у видавництві «А-ба-ба-га-ла-ма-га» вийшов друком перший прозовий роман Ліни Костенко — «Записки українського самашедшого», книга одразу попала у топ-продажів і навіть на деякий час роман повністю зник з книгарень. У 2012 році у тому ж таки видавництві «А-ба-ба-га-ла-ма-га» вийшла збірка вибраних віршів поетеси «Триста поезій» — це найповніше зібрання творів Ліни Костенко за часи Незалежності. Твори поетеси перекладені багатьма мовами світу серед них: англійська, польська, білоруська, естонська, італійська, німецька, словацька та французька мова. Сьогодні Ліна Костенко живе й працює у Києві.

Сортувати по
Триста поезій
топ -14%
Триста поезій
Ліна Костенко
161 грн
138 грн
Купити
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
Отримай знижку