Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/grigoriy-kosinka/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Григорій Косинка - книги та біографія

Григорій Косинка

Твори Григорія Косинки — це проникливі зразки малої прози, яка до болю точно змальовує навколишню дійсність.

Біографія Григорія Косинки починається 29 листопада 1899 року в с. Щербанівка на Київщині в селянській родині. Дитинство його минає в бідності, сім’я навіть намагається перебратися на Далекий Схід, шукаючи щастя, однак за кілька місяців повертається в рідні краї. Косинка навчається в земській школі, змалечку працює де-не-де (то в панській економії, то писарчуком, то канцеляристом). Читати майбутнього письменника навчає дід, він же й знайомить його з творчістю Т. Шевченка. Після закінчення школи Григорій вирушає до Києва на заробітки, працює, де випадає, паралельно навчаючись на гімназійних курсах. Про життя Григорія Косинки протягом 1917-1920 років відомо мало.

1919 року в газеті «Боротьба» виходить друком перша новела Косинки «На буряки». Цікавим є факт листування Григорія Косинки з В. Стефаником, який називав Григорія «своїм сином з Дівич-Гори».

У 1920-1922 роках здобуває освіту в Київському інституті народної освіти (нині КНУ ім. Т. Шевченка), однак закінчити навчання не в змозі через матеріальне становище, а також сімейні негаразди, спричинені смертю батька. Під час навчання працює в часописах та активно вливається в літературний процес, входить до літературно-мистецького угруповання «Гроно» 

1922 року виходить друком перша збірка «На золотих богів», що приносить йому шалену славу. У 1923-1924 роках входить до об’єднання АСПИС, обіймає посаду директора Харківського та Київського радіокомітетів. Протягом 20-х років Косинка активно публікується, виходять друком його збірки «В житах», «Політика», «Вибрані оповідання». 1924 року одружується з Тамарою Мороз. 1929 року життя та кар’єра Косинки різко змінюються. Він потрапляє в лещата радянської критики та цензури, С. Косіор оголошує його буржуазним націоналістом, а твори перестають розповсюджувати.

4 листопада 1934 року Григорія Косинку викрадають співробітники органів НКВС. Письменника звинувачують у співучасті в організації терористичних актів проти лідерів російських комуністів. 15 грудня 1934 року Григорія Косинку розстріляли в Жовтневому палаці. 1957 року його було реабілітовано.

Про інших українських класиків, таких як письменник Юрій Яновський, кіно для якого було другим за важливістю видом діяльності, читайте на нашому сайті.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image