Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/fedir-dostoyevskyj/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Федір Достоєвський

Федір Достоєвський

Життєпис

Федір Михайлович Достоєвський — один з найбільш значущих і впливових письменників і мислителів російської літератури.

Він народився 11 листопада 1821 в Москві, в сім'ї дворянина.Крім Федора в родині було ще шестеро дітей. Мати письменника померла, коли йому було 16 років. Відразу після цієї події Федір поїхав в Петербург вступати в Головне інженерне училище. Через два роки прийшла звістка про вбивство батька кріпаками.

У 1843 році письменник уперше переклав і видав роман Оноре де Бальзака —«Євгенія Гранде». А через рік світ побачив його перший твір «Бідні люди», після чого він відразу прославився. Високу оцінку цій роботі дав великий російський літературний критик В. Г. Бєлінський. Наступні роботи такого успіху не мали й навіть натикалися на нерозуміння. Незабаром письменник починає брати участь в таємній друкарні, за що в квітні 1849 року його було заарештовано. Наступні вісім місяців він проводить в Петропавлівської фортеці, поки ведеться слідство. У грудні того ж року його і його соратників чекає смертна кара на Семенівської площі. Однак Микола I замінює це покарання на 4-річну каторгу.

У 1857 році Достоєвський одружується. Однак шлюб не приносить йому щастя. Водночас він працює над двома комічними повістями: «Село Стєпанчіково і його мешканці» і «Дядечків сон». У 1859 році він переїжджає жити в Петербург, інтенсивно працює як над власними романами, так і над чужими рукописами. У світ виходить роман «Принижені і ображені». У 1863 році письменник їде за кордон й там знайомиться з А. П. Сусловою, з якою у них складаються драматичні стосунки. Ці взаємини відбилися в романах «Гравець», «Ідіот» і деяких інших роботах.

Повернення в Росію ознаменовано кількома сумними подіями. По-перше, від сухот помирає його дружина. По-друге, в 1866 році закінчується контракт з видавництвом, що змушує Достоєвського працювати відразу над двома романами: «Гравець» і «Злочин і кара». У жовтні того ж року в житті письменника з'являється стенографістка А. Г. Сниткина, яка згодом стає його дружиною. Цей шлюб більш вдалий, ніж попередній. Популярність письменника особливо зростає в останні роки його життя. Він стає членом-кореспондентом Академії Наук. У 1878 році, після втрати сина Олексія, починає працювати над своїм підсумковим твором — «Брати Карамазови». Помер Федір Достоєвський 9 лютого 1881 року і був похований на Тихвінскьому кладовищі в Петербурзі.

Федір Достоєвський відомий як тонкий психолог, дослідник людської психіки в умовах складних умов життя сповненого таємниць і суперечностей. У його роботах на душу людини одночасно впливає розум і серце, логіка і віра. Він настільки вдало поєднує реальне та містичне, що зникають кордони між розповіддю Достоєвського і галюцинаціями його героїв. Багато його героїв страждають неясність почуттів та бажань і навіть на роздвоєння особистості.

Сортувати по
Белые ночи
-21%
Белые ночи
Федір Достоєвський
81 грн
64 грн
Купити
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

ТІЛЬКИ ЗАРАЗ!

Знижка -30% майже на ВСЕ

Діє до 9:00 22.04.2021

Промокод: BOOK-30

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 30%