Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/edhar-allan-po/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Едгар Аллан По

Едгар Аллан По

Життєпис

Едгар Аллан По був одним із перших американських авторів, які прославилися в написанні новел та детективів. Письменник народився 1809 року у Бостоні в акторській сім’ї. Едгар рано залишився сиротою, його взяв до себе на виховання багатий шотландський купець. Після одного року навчання в університеті Едгар По покинув навчальний заклад. Через фінансові труднощі у 1827 році пішов до армії, почав служити у Бостонській гавані. У цей час вийшла його перша книжка – збірка поезій «Тамерлан та інші вірші», однак великого успіху вона не мала.

Кар’єру письменника Едгар По розпочинав у скрутний для американського книговидавництва час: фінансова криза, нові технології друку, що спричинили високу конкуренцію. Після невдалого дебюту в поезії автор взявся за написання прози. Успіх приходить до письменника після того, як його оповідання «Рукопис, знайдений у пляшці» виграло конкурс, проведений газетою у Балтіморі. Твір помітив один впливовий у місті чоловік й дав автору рекомендацію для роботи в журналі «Південний літературний вісник» у Річмонді. По працював помічником редактора всього два тижні – його звільнили за те, що був нетверезим на роботі. Едгар По повернувся до Балтимора, де взяв шлюб зі своєю двоюрідною сестрою Вірджинією Клем. Невдовзі письменник знову став працювати в пресі, випускати вірші, новели й критичні статті. Едгар По отримував усе кращі пропозиції роботи, кожен його художній твір ставав сенсацією. Також за автором закріпилася репутація суворого й справедливого критика. Однак смерть дружини підірвала його душевний стан. Письменник помер у Балтиморі 1849 року. Едгар був першим знаменитим письменником в Штатах, який намагався жити з літератури, але все життя потерпав від бідності.

Літературна спадщина Едгара По складається переважно з новел та детективів. Цінним є і внесок автора в зародження жанру наукової фантастики. У письменника-новатора було багато послідовників. Талант автора високо оцінив ще один король детективного жанру Артур Конан Дойл. «Де були детективи до того, як По вдихнув у них життя?» – писав Дойл.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.