Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/dzhulian-barnz/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Джуліан Барнз - книги та біографія

Джуліан Барнз

Джуліан Барнз прославився творами, що ґрунтовно торкаються теми культури й історії Франції. Ба більше: у цій країні письменник став одним із найбільш відомих англійських авторів і отримав премії «Медічі» і «Феміна». Причиною такого глибокого зацікавлення Францією стали батьки письменника, що були викладачами французької мови.

Джуліан Барнз, біографія якого розпочалася 1946-го року, народився в Лестері, а вже зовсім скоро його сім’я переїхала до околиць Лондона. Після школи для хлопчиків стає студентом коледжу Магдалени в Оксфорді й починає вивчати мови. Так він розпочинає працювати над додатком до Оксфордського словника англійської мови, згодом стає рецензентом, літературним редактором у популярних англійських журналах і телевізійним критиком.

У 19 років майбутній письменник вирушає в мандрівку Європою разом зі своїми оксфордськими друзями. Юнаки побували зокрема й на території УРСР ― а саме в Києві, Харкові й Одесі. Свої спогади та враження він згодом частково окреслить у добірці «Листи з Лондона», а більш детально ― в одному зі своїх інтерв'ю.

Уже в 10 років близькі відзначали у хлопця «надмірну уяву», хоча свій перший роман він видав 1980-го, коли письменнику виповнилося 34. Книжка отримала назву «Метроленд» і стала наполовину автобіографічною оповіддю про юність автора. Згодом Джуліан видав більше півтора десятка романів, безліч есеїв і оповідань. У 2011-му став лауреатом Букерівської премії.

У Джуліана Барнза серед кращих книг можна, безперечно, виокремити «Артура та Джорджа», де головним героєм стає сам Артур Конан Дойл. Сюди можна додати й «Історію світу в 10 1/2 розділах». Основний персонаж цього твору — теж справжнісінька несподіванка, адже історію тут розказує (!) жук.

Радимо звернути увагу й на іншу лауреатку Букерівської премії ― Ольгу Токарчук, книги якої стали відомими на весь світ.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image