Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/bohdan-lepkyj/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Богдан Лепкий - книги та біографія

Богдан Лепкий вірші почав писати ще змалку, навчаючись у другому класі гімназії. Своє перше оповідання, що отримало назву «Шумка», надрукував уже в студентські роки. Згодом твори письменника почали виходити друком усе частіше. Серед них були й поезії в прозі («На палеті»), численні оповідання («Дідусь», «Над ставом», «Дивак»), а також повісті («Сотниківна», «Вадим», «Крутіж»). Також Богдан Сильвестрович — автор ґрунтовних літературних досліджень і мистецтвознавчих публікацій.

Найвідоміші твори Богдана Лепкого нині — «Мотря», «Мазепа», «Мишка». Його твори залишаються в пам’яті багатьох поколінь завдяки тому, що своїми легкими рядками підіймають серйозні суспільно-важливі теми. Саме тому багато його книжок відомі як «читання для малих і дорослих».

Богдан Лепкий працював у Червоному Хресті, обіймав посаду голови «Української Громади». Згодом отримав посаду викладача української літератури при посольстві УНР у Берліні. Саме там письменник почав багато спілкуватися з видатними політичними діячами, серед яких — Павло Скоропадський, Євген Коновалець, Євген Петрушевич. Цей досвід і спогади про ті часи згодом позначаться на його творчості.

Цікаві факти про Богдана Лепкого: здобував освіту у трьох університетах Львівському, згодом Краківському та зрештою Віденському. Його внесок в українську літературу складає понад 80 об’ємних праць. Наша історія могла ніколи не дізнатися про цього талановитого письменника, адже в дитинстві його сестри та брати сильно хворіли на дифтерію, троє з них померли. Богдану ж, як найстаршому, вдалося вижити. Завдяки цьому наша культура може похизуватися його численною творчою спадщиною.

Якщо вам сподобалося дізнаватися нове про письменників 19-го століття, то маємо для вас ще дещо! Чи чули ви про твори Олекси Стороженка? Якщо ні, радимо обов’язково ознайомитися.

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image