Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/bogdan-nizhankivskiy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Богдан Нижанківський - книги та біографія

Богдан Нижанківський

Богдан Нижанківський - український поет і прозаїк. Народився 1909 році в місті Золочів Львівської області. До Другої світової війни жив у Львові. Під час війни емігрував до Німеччини і там брав участь у літературному та театральному житті українських емігрантів. На початку 1950-х років переїхав до США. Видав три збірки поезій: «Терпке вино», «Щедрість» та «Вагота». Після останньої збірки Нижанківський-поет пройшов метаморфозу, перетворившись у Бабая.

У відомому свого часу журналі «Дзвони» 1931 року був надрукований один з перших віршів Нижанківського.

Книга «Вулиця» вийшла друком у 1936 році, герої цієї книги - діти львівських вулиць, що потрапляють в гострі життєві ситуації. Ними керує тільки їхнє унікальне рішення і автор разом з ними відчуває і переживає. І саме це зобов'язання автора робить їх такими справжніми й близкими читачеві.

У 1941 році видавництво «Радянський письменник» видало книжку прози Нижанківського під назвою «Новели», куди увійшли твори із різних збірок.

У збірці «Терпке вино», виданій «Українським видавництвом» у 1942 році, є багато віршів про усвідомлення смерті, про візію останньої межової ситуації. У самому розпалі війни усвідомлення трагедії знищення ще не володіло автором так, як після неї. У збірці «Щедрість»(1947) є набагато більше болю розбитого війною серця й дому, ніж у «Терпкому вині». Пізнання смерті тут стає майже готичним, а смерть тісно пов'язана з руїнами війни. Остання збірка «Вагота» складається з найкращих його поезій. 

Твори Богдана Нижанківського - від одного з перших віршів до деяких віршів Бабая червоною ниткою біжить аналіз вирішальних зустрічей людини з межами своїх можливостей, з межами світу й власними межами: з вибухами крайньої любові, ненависті, милосердя, з своїм минулим, з відповідальністю перед оточенням, з своєю остаточною людською самотністю - і нарешті з найголовнішою межовою ситуацією: з смертю. Бо саме ці проблеми творчості Нижанківського роблять його одним з найцікавіших українських письменників нашого дня.

Замовити книгу Нижанківського Богдана можна на нашому сайті або купити в мережах магазинів «Книгарня Є».

Письменниця Оксана Луцишина приверне вашу увагу своїм творчим доробком, де відчувається рука майстра зі своїм власним світом, де все таке живе і пронизливе, тому тримає в напрузі до самого кінця.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image