Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/anton-chekhov/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Антон Чехов

Антон Чехов

Життєпис

Біографія Антона Чехова і прикметник «коротка» — дві несумісні речі, адже складно вмістити в один допис усе насичене життя письменника. Російський автор українського походження (сам Чехов в усіх переписах населення називав себе "малоросом") народився 1860 року в сім'ї кріпака, який згодом зумів викупити себе та свою родину. Згодом Чехови осіли в Таганрозі, де хлопець і здобув початкову освіту. Саме тут заклалася його любов до літератури й театру, та й у науках Антон теж був досить вправним. Під час навчання він робив перші кроки як письменник, вигадував гуморески та створив кілька оповідань. Згодом сім'я переїхала до Москви і там Чехов закінчив медичний університет і довгий час працював за спеціальністю, проте літературу теж не полишав, часто друкуючись у газетах та журналах. Для публікацій автор нерідко використовував псевдоніми, такі як "Чехонте", "Людина без селезінки", "Шампанський" та інші, аби зацікавити читача інтригою. Антон Чехов і його розповіді швидко досягли визнання, а одна з його збірок "В сутінках" отримала Пушкінську премію. Письменник багато подорожував, зокрема Україною, певний час проживав під Сумами, бував у Донецькому краї. Його надихала творчість українських театральних діячів Миколи Садовського та Марії Заньковецької, він товаришував з українськими письменниками П. Сергієнком та І. Потапенком, образи яких використав у ролі прототипів персонажів деяких творів. 

Антон Чехов писав книги постійно, навіть коли здоров'я почало його підводити. У письменника загострився туберкульоз після виснажливої небезпечної подорожі до Сибіру, на Сахалін у супроводі артистки Каратигіної. Проте не зважаючи на шкоду самопочуттю, Чехов був дуже вражений побаченим, зібрав багато історій від людей, що там проживали. Сам автор зізнавався, що ця подорож неабияк вплинула на його творчість. За рекомендацією лікаря Чехов періодично проживав у Ялті, аби покращити стан здоров'я. Проте він занадто пізно звернувся за допомогою. Письменник помер 1904 року в Німеччині на руках у дружини із посмішкою на обличчі, попросивши перед тим келих шампанського. Того ж року відбулася перша театральна постановка п'єси "Вишневий сад" — останнього твору Антона Павловича, написаного під час мандрів. До речі, Герберт Джордж Уеллс, книги якого захоплюють фанатів фантастики й досі, також любив подорожувати та надихатися на наступні твори.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

ТІЛЬКИ ЗАРАЗ!

Знижка -30% майже на ВСЕ

Діє до 9:00 14.04.2021

Промокод: BOOK-30

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 30%