Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/andriy-chaykovskiy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Андрій Чайковський - книги та біографія

Андрій Чайковський

Андрій Чайковський, твори якого містять безліч спогадів із власної суспільно-політичної діяльності, зробив значний вплив на зародження національної свідомості серед молоді. Досвід запеклої боротьби за гідність і культуру українського народу назавжди закарбувався в його роботах «Із судової зали», «Образ гонору», «Хто винен?», «За сестрою», «Краще смерть, ніж неволя», «Не для всіх весна зеленіє». Творча спадщина Андрія Чайковського багата на твори для читачів будь-якого віку. Вона налічує книжки для дітей, козацькі оповідання, трагічні історії, історичні повісті, а також безліч інших праць.

Де ж народився Андрій Чайковський і яким було його життя? Майбутній письменник і громадський діяч з’явився на світ 15 травня 1857 року в місті Самбір. Батьків втратив рано, а тому його виховувала бабуся. Був змушений навчитися читати польською, адже українського букваря в ті часи ще не було. У 12 років вступив до гімназії, тоді ж ознайомився з «Кобзарем» Шевченка, який справив на хлопця значне враження. Уже за кілька років приєднався до підпільного товариства «Студентська громада».

З цікавих фактів про Андрія Чайковського: заради активної боротьби на благо української державності перевівся з філософського на юридичний факультет, аби згодом ревно відстоювати право колег-земляків вести справи рідною українською мовою. Під час Першої світової війни став жертвою масових переслідувань і доносів та опинився у львівській в’язниці як «запеклий українофіл». Своїм відкритим протистоянням окупаційному ладу заслужив непохитну довіру співгромадян, завдяки чому ті одноголосно обрали його комісаром ЗУНР.

Крім віртуозних митців минулих століть історії української літератури знайомі й наші нескінченно талановиті сучасники. Аби в цьому переконатися, радимо ознайомитися з творами Марини Павленко.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image