Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/news/suchasni-ukrayinski-avtory-yaki-pyshut-tsikavi-knyhy/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
13.06.2017
Відгук

Сучасні українські автори, які пишуть цікаві книги

На жаль, сучасна програма з української літератури, за якою навчаються діти у школах, не сприяє тому, щоб вони більше читали. Твори, насичені сумом та плачем над важкою історією, не подобаються школярам, які хочуть жити та досягати своїх мрій, не зважаючи на минувшину. Дорослі та старші люди звикли до російськомовного продукту від письменників північного сусіда, та й у перекладі з інших мов. Але сучасні автори української літератури переборюють у собі синдром меншовартості та можуть подати як і найменшим, так і дорослим читачам цікаві та захоплюючі історії.

Дитяча література

Один із напрямів, які найактивніше розвиваються в українському книговиданні – це дитяча книга. Кожного місяця полиці книгарень дивують новими творами для маленьких читачів. Активно користуються попитом українські казки та їх автори, які розповідають історії цікаво та невимушено. Прекрасним прикладом такої книги є «Казки Лірника Сашка», які навчають дітей українським традиціям та тому, що добро завжди перемагає зло. Також ми хочемо звернути увагу на твори Тараса та Мар’яни Прохаськів, адже ці українські літературні казки та їх автори цікавлять дітлахів не тільки в Україні, а й закордоном. Нехай і ваші малюки прочитають історії із епопеї про кротенят, які називаються «Куди зникло море», «Хто зробить сніг» та «Як зрозуміти козу», які показують маленьким читачам світ очима цих невеличких тваринок!

Підліткова література

Окрім перекладів з іноземних мов, видавці публікують цікаві книги українських авторів, прочитати дітям які буде захопливо та повчально. Зокрема до них можна віднести серію книг Олександра Зубченка «Перемагаючи долю», де висвітлюється боротьба козаків проти татар та польської шляхти. Усім юним мрійницям ми хочемо порекомендувати книгу Дзвінки Матіяш «Марта з вулиці Святого Миколая», опісля якої точно виникне думка «Читай українських авторів!», адже це історія про дорослішання та становлення особистості дівчинки, яка найбільше за все хоче стати художницею. Важливою книгою для кожного підлітка буде твір «140 децибелів тиші» Андрія Бачинського. Адже у ньому автор розповідає про те, як не зламатися під впливом надзвичайно травматичних обставин, коли юний музикант в автомобільній аварії втрачає батьків, сестричку та слух.

Жанрова література

Сучасна українська література з кожним роком стає все розвиненішою та захопливішою. Для того, щоб перевернути з ніг на голову уявлення про те, що наші письменники не можуть писати сучасно, ми рекомендуємо прочитатикниги Максима Кідрука, зокрема «Бот», «Твердиня» та «Зазирни у мої сни». Також цікавими будуть книги Олександра Михеда, особливо «Астра», та Сергія Бута з його детективно-містичним романом «Листи з того світу». Ці твори доведуть, що читать книги українських авторів може бути захоплююче. Протягом останніх двох десятиліть українські письменники створювали переважно постмодерністські твори, де проговорювали речі, про які раніше мовчали. До певного часу це було також потрібно і читачам, але поступово запити змінилися, а письменники продовжували розповідати про свої психологічні негаразди. Зараз же нові майстри слова орієнтуються на нестандартні сюжети, життєстверджуючих персонажів та карколомні пригоди. Сучасні українські автори та їх твори стали набагато цікавішими і ми настійливо пропонуємо вам звернути на них свою увагу та відкрити для себе нові імена.

Історичні романи

Українська історія містить настільки велику кількість надзвичайно карколомних сюжетів, що на їх основі можна було б створити тисячі чудових художніх книг. Одним із прикладів такої літератури є роман Оксани Забужко «Музей покинутих секретів», який є родинною сагою трьох поколінь. Події у творі охоплюють період від 1940-х років до весни 2004-го, а сама авторка працювала над романом багато років. Цей твір отримав премію «Angelus» – літературну нагороду Центральної Європи. Ще одні сучасні українські автори, без яких не обійдеться цей розділ – це брати Капранови, які написали ще один великий роман, що називається «Забудь-річка». Фабула дещо подібна до попереднього твору, адже у романі розповідається про розслідування родинної історії трьох людей з однаковими іменами, але які протистояли одне одному у різних військах. Історичні романи також пише Василь Шкляр, з-під чийого пера вийшло багато книг цієї тематики. Якщо у вас є бажання прочитати роман про Львів середини XVII століття, ми рекомендуємо звернути увагу на роман Юрія Винничука «Аптекар». Також Андрій Кокотюха написав доволі багато історій про минулі епохи. Усі ці твори допоможуть поглянути на історію нашої держави чи окремих її регіонів з різних боків та відкрити для себе багато нового.

Жіночі романи

Українські автори, чи краще сказати авторки, також можуть писати любовні романи для жінок, яким цікава така література. Зокрема тут доречно згадати про Люко Дашвар, твори якої вже багато років блискавично розмітають із полиць зацікавлені читачі. Фабули її творів не складні, багато динамічних подій та непереборне кохання – все, що потрібно читачеві. Також у такому жанрі працює Світлана Талан, але вона більше звертає увагу на гостросоціальну тематику. Практично усі її твори були відзначені літературним конкурсом «Коронація слова». Сучасні українські автори створюють і любовні жіночі романи, зокрема це можна сказати про Галину Вдовиченко та її «Пів’яблука», «Тамдети» й інші. Також тут варто згадати Аллу Рогашко, яка почала друкуватися зовсім нещодавно. Книги «Осіннє Рондо місячної ночі», «Крізь безодню до Світла», «Її сукня» будуть для читачок солодким трунком, який питиметься легко і трепетно. Безумовно, інтернет-магазин мережі книгарень «Є» набагато більший, і ми закликаємо: «Читай українських авторів!», адже існує багато чудових історій, які тільки й чекають, щоб їх взяли до рук. Купуючи книги українських письменників, ви даруєте їм змогу створювати нові, набагато цікавіші та глибші романи.