Рік 1794. Книга 1. Останній сейм Речі Посполитої

Код: ІЛ-00045398
Читати уривок -35%
Паперова книга
В наявності

Special Price 519 ціна ЄКЛУБ КРАЩА ціна Regular Price 798
Доставка
від 0
Nova Poshta
Нова Пошта
від 0 до 69 грн
на відділення
69 грн
для замовлень від 799 грн
безкоштовно

в поштомат
55 грн
для замовлень від 599 грн
безкоштовно
UkrPoshta
Укрпошта
від 0 до 45 грн
на відділення
45 грн
для замовлень від 399 грн
безкоштовно
Meest
Meest Пошта
від 0 до 50 грн
на відділення
50 грн
для замовлень від 499 грн
безкоштовно
Оплата
Післяплата, карткою
Money
Післяплата
на пошті при отриманні замовлення
visa
mastercart
Картою
оплата картою на сайті
Знижка 35%, встигни!
Залишилось:
Автор Владислав Реймонт
Видавництво Апріорі
Перекладач Олесь Герасим
Рік видання 2025
Показати все

Анотація "Рік 1794. Книга 1. Останній сейм Речі Посполитої", Владислав Реймонт

«Останній сейм Речі Посполитої» — перша книга історичної трилогії «Рік 1794» видатного польського письменника, лавреата Нобелівської премії Владислава Реймонта.
Події роману відбуваються під час засідання останнього сейму Речі Посполитої в Гродні у 1793 році, коли Польща була змушена ратифікувати трактати про другий поділ — між Росією і Пруссією.
Головний герой твору — поручник Север Заремба, колишній солдат, який після поразки в польсько-російській війні 1792 року та встановлення влади Тарговицької конфедерації подав у відставку. Він долучається до змовницької організації, що готує повстання проти російського впливу.
Події розгортаються на широкому історичному тлі — у книзі майстерно змальовано звичаї, політичну атмосферу та побут тієї доби. Через призму людських доль Реймонт відкриває драму епохи — великі історичні події постають не як абстракція, а як жива реальність.

Владислав Реймонт – один із найвпливовіших польських прозаїків, відзначений Нобелівською премією. Його тексти – не лише художнє полотно, а точне дослідження соціального ландшафту. «Останній сейм Речі Посполитої» відкриває трилогію «Рік 1794» і вперше постає українською мовою – твір, де масштаб національної катастрофи вимірюється людською байдужістю.

Гродно, 1793 рік. Зал засідань останнього сейму. Колишній солдат Север Заремба, розчарований поразкою війни, втягується в тіньову гру спротиву. Навколо нього – змовники, колишні побратими, впливові постаті й ті, хто мовчить. Їхні голоси продаються, їхні страхи видають плани, їхня пасивність – спільник ворога. Читаючи, стаєш свідком руйнації не через битви, а через мовчазну згоду. Тут лише хроніка падіння, зібрана з фрагментів зневаги й забутих присяг.

На сторінках – атмосфера похмурого очікування, коли все вже вирішено, але ніхто не хоче це визнавати. Коли політика – це торг, а моральність – тінь від колишніх принципів. У тексті Реймонт фіксує симптоми системної поразки: самозаспокоєність еліт, втрата волі до спротиву, звичка до зради.

Купити роман «Останній сейм Речі Посполитої» та інші книги Владислава Реймонта українською мовою можна у мережі магазинів Книгарня «Є». Також зверніть увагу на роман «Таке яскраве минуле» Ґая Ґевріеля Кея.

Write Your Own Review
Рік 1794. Книга 1. Останній сейм Речі Посполитої

Оцініть книжку вибравши відповідну кількість зірок

Цікавість книги

Якість книги

Рік 1794. Книга 1. Останній сейм Речі Посполитої Держава на краю безодні Владислав Реймонт, Нобелівський лавреат, у романі «Останній сейм Речі Посполитої» майстерно змальовує передостанній подих великої держави — політичну деградацію та моральну поразку еліт наприкінці XVIII століття. Твір актуальний і нині, коли демократії знову стикаються з викликами безвідповідальності. Замість героїв — ціла галерея типажів, що ведуть державу до краху. Автор з іронією та гостротою аналізує історичні події, розкриваючи механізми розпаду влади. Його стиль лаконічний, а кожна сцена — влучний штрих до загальної картини. Рекомендую всім, хто цікавиться політикою, історією та небезпеками внутрішньої руїни.