Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/lviv/literaturnyj-vechir-zi-slovenskym-pysmennykom-shtefanom-kardoshem/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Літературний вечір зі словенським письменником Штефаном Кардошем

Літературний вечір зі словенським письменником Штефаном Кардошем

Книгарня «Є» спільно з Посольством Республіки Словенія у Києві та з Центром словенської мови як другої/іноземної запрошує на літературний вечір зі словенським письменником Штефаном Кардошем, який відбудеться 25 квітня.

Прозаїк, поет, редактор і вчитель у середній двомовній школі Штефан Кардош живе й працює у Прекмур’ї, регіоні у крайній північно-східній точці Словенії, на кордоні з Австрією та Угорщиною. У цьому краї довго насаджувалася політика мадяризації, і до кінця Першої світової війни його економіка, політика та культура розвивалися окремо від інших частин Словенії. Та попри все мешканці Прекмур’я зуміли зберегти словенську національну ідентичність, мову і культуру. Штефан Кардош публікує у словенських літературних та фахових часописах поезію, прозу і наукові розвідки. 2007 року за свій перший художній твір «Рислінг полька» письменник отримав нагороду «Креснік», якою в Словенії відзначають найкращий роман року. Письменник увійшов і до п’ятірки фіналістів «Кресніка» з романами «Схил сонячної гори» (2011) і «Вітер та відгомін» (2016).

Події роману «Ріслинг полька» розгортаються в прекмурському селі, далеко від великого міста. Цвето Голя дізнається, що його обраниця Ліза, танцівниця бару з Росії, яка шість років тому переселилася до Голі на його виноградарське господарство, чекає дитину. Щасливий Голя в сільській корчмі частує місцевих п’яничок, які сіють зерно підозри, що дитина, можливо, не його…

Найновіший роман «Усі мої Америки» Ш. Кардош присвятив своєму дідові, який емігрував в Америку між двома світовими війнами, а також рідному селу. Роман насичений різноманітними подіями, які відбуваються у проміжку від Першої світової війни до сьогодні. Твір відзначають добірна мова з вкрапленнями прекмурського діалекту і прихована іронія. На думку літературних критиків, це найскладніший роман письменника, який навіть відносять до найкращих словенських романів останніх років.

З нагоди літературної зустрічі і для ознайомлення публіки із творами письменника студенти-словеністи ЛНУ імені І. Франка підготували переклади уривків прози українською мовою.

Вхід вільний.

Адреса: Львів, просп. Свободи, 7 26.04.2018 18:30
Учасники: 2
  • - Штефан Кардош
  • - Модератор – Франці Юст
0
Поділитись

ЛОВИ МОМЕНТ!

Знижка -25% майже на ВСЕ

Діє до 15:00 23.04.2021

Промокод: CHYT-25

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 25%