Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/osoblyva-dumka/yak-porynuty-u-pryhody-ne-vykhodyachy-zi-svoyeyi-kimnaty/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Як поринути у пригоди, не виходячи зі своєї кімнати?

23.06.2020
Відгук

Авторка про себе:

Філологиня, люблю надихати людей читати книжки, фанатію від своєї роботи у книжковому. За вечір можу прочитати роман на 700 сторінок, малюю олівцем, слухаю чужі думки (так, я вмію!) і можу детально переповісти всю класичну літературу (не тільки українську!) за півгодини.

13-ти річна дівчина вічно всім незадоволена: проблеми з однолітками в школі (та за її межами), батьки постійно змушують робити ті нудні домашні завдання та ще й хлопця на білому коні не знайшла! А в голові у неї тільки одне – пригоди. Постійно намагаючись знайти хоча б маленький натяк, що магічний/містичний світ-таки існує, дівчина потрапляла в якісь халепи. Обожнюючи детективні історії, вона сподівалася, що колись теж потрапить у центр пригод, які зможе вирішити тільки вона та її друзі. Так, це була я. 

Уявіть, що ви - звичайна шістнадцятирічна дівчинка-підліток, яка любить гуляти, базікати з подружкою, дивитися фільми і багато іншого, що люблять усі дівчата. Але раптово ви дізнаєтеся, що здатні переміщатися в минуле, причому обов'язково до свого народження, причому спонтанно.

Перерва у школі. Усі обговорюють літературу, яку прочитали на зимових канікулах. У той час, коли всі читають практично різнобарвну літературу (як мінімум різних авторів), я знову почала всім розповідати про останню книжку Агати Крісті, яку тільки-но закінчила читати. В ораторському мистецтві мені не позичати: увесь клас збирався в колі, щоб послухати детективну історію, яку я їм переповідаю. Стисло розповідаючи сюжет так, щоб всі зрозуміли його сенс, я ставили останнє, вирішальне запитання - хто вбивця? Усі були в захваті.  Ні, це не набридало, а тільки захоплювало – ми жили від перерви до перерви, щоб розгадати цю таємницю. Інколи якийсь розумник випадково «випалив» розгадку і всі розчаровано (вони ж так і думали!) зітхали, очікуючи наступного дня з новою історією (я ж їх мала в запасі десятки). 

Приблизно місяць потому. Я сиджу вдома у своєї подруги: вона вже більше півгодини розповідає про трилогію «Таймлесс» Керстін Гір. Перші 10 хвилин я справді слухала, але потім мою увагу відволікла нова іграшка, яку я раніше не бачила (уявіть, як уважно я її слухала!). Подруга продовжувала свою розповідь, а я їй час від часу відповідала «угу», щоб вона відчувала хоч якийсь фідбек. Раптом, серед її потоку думок,  я вловила  словосполучення «подорож у часі». Зупинивши її монолог, я почала детальніше її про це розпитувати, при цьому щиро дивувалася, чому вона не почала з цього (я б її точно слухала!).  Вона ще раз розповіла сюжет першої книги із серії «Таймлес» - «Рубінова книга».

Уявіть, що ви - звичайна шістнадцятирічна дівчинка-підліток, яка любить гуляти, базікати з подружкою, дивитися фільми і багато іншого, що люблять усі дівчата. Але раптово ви дізнаєтеся, що здатні переміщатися в минуле, причому обов'язково до свого народження, причому спонтанно.  Головна героїня, молода дівчина Гвендалін Шеферд, народилася в родині, у якій є ген, що дозволяє подорожувати в часі. Ген передається по жіночій лінії. І всі 17 років багато хто вважав, що цей ген є тільки у двоюрідної сестри Гвен - Шарлотти. Та от настав час, всі чекають, коли ж Шарлотта вперше відправиться в минуле, вся увага тільки на неї.

А в минуле вирушила Гвен, причому тричі, поки зважилася сказати про це рідним. Головним чоловічим персонажем є Гідеон, представник іншої родини. Він і Шарлотта з дитинства готувалися до подорожей у часі: вчили мови, фехтування, етикет... І тут Гідеону доводиться вирушати з непідготовленою Гвен, але в них непогано виходить. Навіщо ж потрібні ці подорожі? Спочатку вони були спонтанними, але є спеціальний прилад, хронограф, який дозволяє переміщатися в певну дату. Завдяки цьому, спонтанні подорожі більше не виникають. Також кожен носій гена відповідає певному каменю, Гвен – рубін. З усіх потрібних 12, вона остання. Було то пророцтво чи здогад, але всі знали, що коли коло замкнеться - щось станеться. Що саме, поки таємниця не тільки для читачів, а й для головних героїв

Зізнавайтеся: хто в дитинстві не мріяв про подорожі у часі? Я точно мріяла, особливо після знайомства із книжками Керстін Гір, яка відкрила новий (навіть не детективний!) світ для мене, не гірший від магічного світу Гоґвортсу. Я буквально випала з цього світу: одна за одною книжки прочитувалися мною за декілька вечорів, настільки мене захопила історія молодої Гвендалін. Твір дивує своєю легкістю, підлітковою закоханістю та фантастичними пригодами, які настільки реалістично зображені, що ти вважаєш себе частиною цього світу. Після кожної сторінки виникало ще більше запитань: до якої таємниці так прагнув граф Сен-Жермен? Чого боялися молоді мандрівники Люсі і Пол? Ну і, звичайно, як розгортаються стосунки головних героїв (все ж фентезі дівчаче, нікуди не дінешся)?

Книга захоплює своєю оригінальною історією, кумедною головною героїнею, яка повністю контрастує із серйозним головним героєм. «Рубінова книга» для кожного, хто бажає повністю переміститися у фантастичний світ, наповнений різними пригодами: родина, друзі, кохана людина – усі вони стають частиною цих пригод! Якщо бажаєте поринути у пригоди, не виходячи за межі своєї кімнати, то ця книжка однозначно для вас!

Мені вже 23. Десять років минуло, а я все ще романтично (наївно) чекаю на такі пригоди ;)


Читайте також:
Коментарі
Зінка Куля
14.05.2020

Трошки заздрю, що у школі ви обговорювали літературу, а не "хто з ким сосався за клубом" :D
Відгук неймовірно цікавий, як і книга. Зізнаюся чесно, повернутися у часі мені хотілося лише один раз і то, щоб знову перечитати трилогію. А про пригоди, думаю кожному є, що розповісти просто потрібно трошки домислу і бажання ділитися)
Цьомкаю :3


Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Подарунок для книголюбів

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%