Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/osoblyva-dumka/pro-zymovi-dyva/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Про зимові дива

06.01.2022
Відгук

Авторка про себе:

Письменниця і книжкова блогерка. Координаторка конкурсу «Дитяча Коронація»-2021, медіакоординаторка Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», викладачка літературної майстерності і книжкового блогерства в інформаційно-творчому агентстві «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва. Засновниця та модераторка Літературного клубу Оксамитки у київській книгарні "Zakapelok". Оповідання публікувалися у багатьох колективних збірках, зокрема, "Теплі історії в конвертах", "Їде маршрутка..." і "Кудафудра". Авторка містично-пригодницького роману “Еля”. Народилася у Хмельницькому, живе у Києві.

Зима – це пора див, довгоочікуваних новорічно-різдвяних свят і численних подарунків! І подарунками можуть стати чудові книжки, які допоможуть налаштуватися на свято – так звані святочні історії. 

site_Викрадачі снігу.jpg1. «Викрадачі снігу» Анастасії Нікуліної

Ми живемо у часи, коли взимку випадає все менше снігу, або ж він швидко розтає і не встигаєш навіть зробити снігового янгола. І ми знову радіємо першому снігу, як малі діти – одразу ж кидаємо усі справи і біжимо гратися у сніжки, ліпити сніговика і робити сліди на снігу. Бо сніг може бути доволі тимчасовим явищем і завтра уже й розтанути. Останні зими були зовсім безсніжні і навіть безрадісні. Тож, думаю, це надихнуло українську письменницю Анастасію Нікуліну на написання історії «Викрадачі снігу». Якщо снігу немає, отже, є якась причина, чому він зник. І від зникнення снігу комусь може бути не дуже добре. Мало того, це може бути питанням життя і смерті. Ось як це сталося з дідусем дев’ятирічного Річі, який занедужав від того, що снігу немає. Річі вирішує врятувати дідуся і повернути світу сніг. І вирушає у небезпечну подорож, яка здається дуже анімешною і відкриває для нього чимало нового, адже він дізнається справжню причину, чому на землі зник сніг і як це пов’язано з хворобою його дідуся. У цій мандрівці його супроводжує рудий чорноборець Кір. До речі, у книжці авторка використовує кілька цікавих новотворів – мерг, чорноборець, крижня, крижець тощо.

Чим інтригує ця історія? Насамперед своєю символікою, наприклад, різдвяного павука, який є потужним оберегом:

«Ґарда – це перехрестя. Бачиш, наш павук теж складається з безлічі таких хрестиків. Зірка проросла навколо Серця Землі Білим Кристалом вгору та вниз, охолоджуючи вогонь. Того дня на Землі вперше пішов сніг. І сталося це на Різдво!».

А ще мотивом порятунку Різдва, який дуже часто використовується у різдвяних історіях.

Приваблює у книжці ще й найменування розділів – вони називаються сніжками.

І це дуже символічно – адже у кожному з них розкривається якась частина великої таємниці. Коли у вас влучають сніжкою, це вас наче прокидає, правда? Отож-бо й воно і є.

site_Секрети Чарівних Подарунків.jpg2. «Секрети чарівних подарунків» Лариси Камінської

Звісно, що взимку ми найбільше любимо подарунки. До того ж саме у цю пору чимало свят, коли ми маємо і дарувати, і приймати подарунки. А що ви любите найбільше – отримувати чи дарувати подарунки?

А от дівчинка Даринка, героїня книжки Лариси Камінської «Секрети чарівних подарунків», вміє лише отримувати подарунки, бо нікому їх не дарувала і не розуміє, як це. У її місті відкривається крамниця «Чарівні подарунки», в якій власницею є пані Флоріана.

І щойно Даринка заходить у цю крамничку, то хоче купити багато чого для себе, але виявляє, що купити можна лише речі на подарунки для когось, а не для себе.

Її шокує ця ситуація. Пані Флоріана зауважує, що купити для себе можна лише одну річ – набір для феї, але його потрібно заробити, пропрацювавши у крамниці до Різдва. Даринка і її батьки пристають на цю пропозицію. І тепер перед дівчинкою відкриваються усі секрети чарівних подарунків, і вона навіть сама намагається подарувати комусь подарунок. Вона вчиться розуміти, які подарунки потрібні певній людині, і несподівано виявляє в собі цю дивовижну здатність. У школі вона дарує своїй однокласниці Тані зошит у клітинку з єдинорогами і відчуває ось що:

«А робити подарунки, виявляється, не так і важко! Мені навіть сподобалось. Навіть не розумію, як я почула Таню з іншого кінця класу? Вона ж так тихо розмовляє, а ми так голосно реготали! Мабуть, мій радіоприймач навчився ловити потрібну хвилю!».

До речі, один із секретів чарівних подарунків так і звучить: «Знайди потрібну хвилю і слухай». А ще Даринка виявляє, що подарунки бувають не лише матеріальні, а й нематеріальні. Ось, наприклад, вам подарували квиток у театр – на згадку вам не залишиться нічого матеріального, але спогади западуть назавжди у серце. Тобто це подарунок, про який ви довго пам’ятатимете. Даринка дізналася про цей секрет і одразу ж втілює його на практиці – готує з татом особливу вечерю до повернення мами з відрядження. На сторінках книжки знайдете рецепт гарбузового пирога, який готувала Даринка разом з татом. Така зустріч з відрядження мамі точно сподобається і запам’ятається!

Як ви готуєтеся до свят? Неодмінно прикрашаєте оселю, встановлюєте ялинку, готуєте страви для святкового столу. Даринка дізнається, що приготування до Різдва – це не лише святкова атрибутика, до свята потрібно підготувати ще й себе саму, своє серце і створити собі та іншим святковий настрій. Ось як про це говорить пані Флоріана:

«Коли ми робимо приготування заздалегідь, поступово, без поспіху, то в нас є час думати про свято, чекати на нього. З кожним днем очікування стає радіснішим! Непідготовленому серцю важко прийняти свято».

Саме для цього створені адвент-календарі, слово «адвент» і означає «очікування свята». До речі, у книжці ви знайдете деталі, як Даринка зробила власний адвент-календар, і зможете повторити наступного разу. А ще створите таку ж листівку, як зробила Даринка, і подякуєте у ній своїм рідним і друзям. Бо ця книжка не лише про подарунки до свят, а ще й про вдячність:

«Люба матусю! Дякую, що завжди цілуєш перед сном. Що не дуже гнівалася, коли я розбила твою улюблену вазу. Що завжди приходиш на мої виступи з танців».

Ось так Даринка дякувала своїй мамі. Спробуйте і ви за її прикладом подякувати своїм найдорожчим у світі людям – згадайте певні миті життя, за які ви їм вдячні.

site_Хто творить Різдво.jpg3. Збірка оповідань «Хто творить Різдво»

Ми звикли читати традиційні різдвяні історії, в яких усе відбувається напередодні чи під час Різдва, описуються традиції, різні святкові атрибути. А чи думали ви, хто створює цю святкову атрибутику? Хто є ті чарівники, які для нас творять різдвяний настрій? Нумо згадаймо, що саме стає запорукою нашого святкового настрою. Для мене це передусім різдвяне радіо – звісно ж, хтось його створює, підбирає настроєві композиції, вкладає у це свою душу. А ще настрій створюють різні прикраси, ялинка, імбирне печиво, запашні свічки, колядки, щедрівки, адвент-календарі, які дозволяють підготуватися до свята сповна. А усе це хтось створює – і саме про цих різдвяних чарівників і йдеться у збірці оповідань сучасних українських письменників «Хто творить Різдво». Уклала цю збірку письменниця Оксана Лущевська.

Купуєте на свята светри з оленями для настрою? А мама героя оповідання Софії Філіпчук «Різдвяні огірки!» - ілюстраторка-дизайнерка, яка створює різдвяні світшоти з намальованими колядками «Нова радість стала», «На небі зірка». Прикольно, правда?

А її син лише намагається малювати так само гарно, як його мама, але янголи у нього схожі більше на огірки, як йому здається. Мама випадково бачить його малюнки і вважає їх неймовірно гарними. І пропонує надрукувати світшоти з цими зображеннями. Уявляєте його здивування? Він теж комусь створив різдвяний настрій.

Свято не обходиться також без свічок. А створюють його власники свічкової майстерні «Щаслива свічка» з однойменного оповідання Валі Вздульської. У батьків є щаслива свічка, завдяки якій вони познайомилися, і тепер вона стала символом їхньої свічкової майстерні. До речі, тут описаний майстер-клас з виготовлення свічок, які дарують щастя.

Ви можете уявити свято без листівок? Я - ні. Так само і герої оповідання Володимира Арєнєва «Листівка зі снігом». Саме там пояснюється, навіщо взагалі дарувати листівки:

«Бачиш, за рік стільки всього губиться, стільки всього не стається. Слова, які ми забуваємо сказати рідним. Побажання. Подяки. Слова любові. Усе це просто розчиняється, так і лишається нездійсненним. А листівку можна перечитати».

У цю святкову пору наш настрій ще й залежить від кур’єрів і служб доставки. Бо ми зараз звикли усе замовляти чи то по телефону, чи то через інтернет. І ці працівники зараз мають просто шалене навантаження, бо саме у період свят зростає кількість замовлень і потрібно швидко їх доставити. Саме про це йдеться в оповіданні Галини Вдовиченко «Хто там?». Герой історії працює кур’єром з доставки різдвяних пампухів з пекарні і дарує диво маленькій дівчинці з лікарні.

Різдвяні ярмарки – неодмінний атрибут різдвяно-новорічних свят. Адже там не лише є, що купити, а й встановлюють численні фотозони для святкових світлин. І, звісно, їх хтось організовує, встає навіть раніше, ніж ми, щоб все встигнути – письменниця Мія Марченко написала про це оповідання «Вона – є!».

Також у збірці ви прочитаєте оповідання про хористів, творців різдвяного радіо, волонтерів, працівників пошти, книгарень, кав’ярень, пекарень – усі вони створюють для вас атмосферу свята і радості. Збірка наголошує на тому, що варто цінувати їхню працю! І заохочує теж створювати дива для когось.

Читайте також:

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Знижки до дня Конституції

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%