Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/osoblyva-dumka/pro-suchasnu-ukrayinsku-biznes-literaturu/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Про сучасну українську бізнес-літературу

19.07.2021
Відгук

Авторка про себе:

Книжкова оглядачка, книгоманка, PR-менеджер.

0050568ef5e6.jpg«Карго-маркетинг і Україна» — вже третя бізнесова книга Олексія Філановського. Це не нудна теорія і не просто філософські роздуми письменника. У книзі розважливий погляд автора на сучасне становище маркетингу в Україні. Олексій безжально спростував міфи, що вирують в українських реаліях та детально описав те, що на нас чекає у найближчі 5-10 років.

В основу цієї книги Олексій поклав досвід, накопичений під час роботи із численними клієнтами у найрізноманітніших сферах. Зазначу, що у марекинтингу Олексій працює з кінця 1990-х та спостерігав за його еволюцією мало не з перших днів.

Тому під час читання розумієш, що ця книга написана не теоретиком, а практиком. Пише він жваво та з захопленням до справи усього життя, тому книжка читається на одному подиху і за один день. Яскраві заголовки не тільки зосереджують увагу на темі, вони наштовхують нас на роздуми: чи дійсно це так?

Чи можливий маркетинг без бюджету, а успіх без стратегії, та чи дійсно портрет споживача — найкращий спосіб згаяти час?

Олексій описав ще багато інших речей, якими останнім часом нехтують у компаніях, намагаючись повторити успіх гігантів, конкурентів і попередників.

У такий спосіб перед читачами відкривається ситуація на українському ринку, яка склалася під впливом карго-культу. (Зазвичай, цей термін використовують, коли мають на увазі формальне застосування тих чи інших методологій без розуміння відповідних процесів).

Саме карго-культ став одним із найяскравіших культурних феноменів минулого століття. Уже тоді були досить популярними історії успіху великих компаній і світових брендів. Але водночас стала помітною прірва, що розділяла фундаментальний маркетинговий підхід світових брендів і рівень сприйняття маркетингу в Україні. Саме цю прірву детально аналізує Олексій у новій книзі.

У чому її великий плюс? Окрім спростування міфів та захопливої розповіді, Олексій описує і те, яким чином правильно і ефективно стимулювати маркетинг. Він пише про повноцінну інфраструктуру, яка повинна вести маркетинг уперед, уміння організувати бізнес-процеси. Тут наведені поширені проблеми та змістовна інструкція щодо того, як їх уникнути.

Із мінусів, мабуть, лише те, що книжка не підійде для новачків. Вона написана професіоналом для професіоналів, або хоча б для тих, хто хоч трохи розуміється на маркетингу.

І незважаючи на те, що у книзі читається трохи скептичний погляд автора на український маркетинг, Олексій вірить — той потроху виходить із тіні та зможе відігравати ключову роль у створенні великих, середніх і малих бізнесів.

Прекрасним доповненням цієї книги є її заключний розділ, де автор пропонує взяти до уваги галузі, що будуть на піку популярності у найближчому майбутньому. Зрозуміло, що на ці тренди вже можна орієнтуватися, вибираючи точки зусиль.

Тому раджу цю книжку читати від першої до останньої сторінки, якщо ви хочете, щоби ваш маркетинг розв'язував складанні бізнес-завдання і був цілком ефективним.

Олексій досить зухвало розгромив стереотипи, що сформувались вітчизняним карго-культом, але читач, зрештою, опиняється набагато ближче до реальності у всій її складності та повноті.

Читайте також:

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

ЗУСТРІЧАЙТЕ АКЦІЮ

1+1=3

До кінця акції:
20 год.
56 хв.
20 сек.
Деталі акції

*Діє на весь асортимент.

Акція 1+1=3