Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/osoblyva-dumka/pro-styslu-istoriyu-lyudskoyi-durosti-vid-serhiya-shcherbakova/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Про стислу історію людської дурості від Сергія Щербакова

16.08.2021
Відгук

Авторка про себе:

Книжкова оглядачка, книгоманка, PR-менеджер.

book.jpgНіщо не істина: стисла історія людської дурості” — книга Сергія Щербакова, яка нещодавно вийшла друком у видавництві “Фабула”. 

Це яскрава, жвава, глибоко скептична й відверта розповідь автора та глибокий аналіз по-справжньому людських дурощів, поведінки й тих процесів, які відбуваються навколо нас.

Працюючи над книгою, Сергій спирався на безліч цікавих сучасних досліджень. Автор аналізує найпоширеніші факти і не дуже відомі міфи, а також ділиться висновками, до яких дійшов.

З цієї книжки дізнаєшся такі неоднозначні факти, як от — чому корупція — це благо для держави, навіщо дружину підштовхувати до зради і чому нестримний потяг до подорожей — насправді психічний розлад.

Книга розглядає різні питання і я зовсім не впевнена, що з усіма твердженнями читачі будуть згодні, але ця книга точно не залишить вас байдужими.

Деякі речі взагалі можуть вас шокувати. Наприклад, що більшість ваших спогадів про себе — це взагалі вигадана історія.

У цій книзі не наратив. Історія дурості немає сюжету. Сергій описав такі собі “зайві” деталі, які іноді вивалюються з цілодобового потоку свідомості, але частіше, як пише автор, — припадають пилом глибоко всередині нас. Вони є сірими кардиналами, які приймають або відкидають наші світоглядні позиції.

Це книга також про хибні уявлення і нав'язані пристрасті. Про гонитву за стандартами, які нас калічать, про поліаморію і моногамію, про секс і сексуальність, політику і вибори, навчання і подорожі, фізику і математику, бізнес і соціальні мережі, про брехню, фейки та марну статистику. А для справжніх книгоманів є ще й суперечливий розділ про користь читання. Оминає лишень тему релігії, бо з огляду на обраний жанр, автор мусив би стати на її захист.

Гумор та іронічний погляд письменника щодо описаних тем, безперечно, пасують цій книзі. А як інакше розповідати про все те, що коїться у цьому хаосі життя?

Сподобалось, що після виру всіх фактів письменник врешті-решт доходить до підсумків, які значною мірою можуть полегшити життя кожного з нас, адже ніхто не знає, як жити правильно.

Книга “Ніщо не істина” написана для тих, хто губиться у хаосі та вирі фактів, хоче відшукати правду, з іншого боку подивитися на світ, у якому живе.

Це книга про усі суперечності життя й світу, про істини, які змінює час. Я певна, ця дещо провокативна та різка оповідь Сергія ще надовго засяде у мозку читачів.

Читайте також:

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image