Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/osoblyva-dumka/dyler-realnosti-nikolasa-dimitrova-yak-antyutopiya-nashoho-chasu/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

«Дилер реальності» Ніколаса Дімітрова як антиутопія нашого часу

15.10.2020
Відгук

Авторка про себе:

Книжкова оглядачка, книгоманка, PR-менеджер.

«Ти мрієш про рай? Але яким він буде, коли настане? І чи настане взагалі? Нова реальність — це світ, сповнений щастя. Часу не існує. Є лише єдиний нескінченний момент буття. Варто лише усвідомити це — і ти осягнеш вічність…»

Правда, ця цитата звучить привабливо? Герої кіберроману «Дилер реальності» Ніколаса Дімітрова створюють нову реальність й одночасно занурюються у ваш мозок. Нарешті ця книжка вийшла друком в україномовній версії.

Про що ця історія? Події розгортаються у недалекому майбутньому, у технологічному Сінгапурі. Це місто стало приваблювати злочинців, гравців, аферистів, і фінансових ділків з усього світу. Вільна економічна зона стала світовим центром операцій із криптовалютами, а тисячі транснаціональних компаній перенесли свої головні офіси сюди. «Повна криптоанархія! Повна свобода», – так автор описує майбутнє.

“Я брехав, крав, матюкався, богохульствував, займався онанізмом, уживав наркотики і трахав повій” – розповідає у цифровій сповіді головний герой роману.

Головний герой роману – це 32-річний Золтан. Він повертається до Сінгапура і замислюється, чому його так притягує це місто. Адже він терпіти не може те, на що воно перетворилося. «Куди подівся славнозвісний фен-шуй, за принципами якого його було спроектовано і зведено? Лише тисячі рекламних вивісок усіма мовами світу». Несподівано Золтан отримує завдання від свого колишнього роботодавця, загадкового Харона, якого той прозвав так за любов до грошей. Він є непримітним головою цілої мережі вуличних банд і шахрайських угруповань.Золтан познайомився з ним ще в дитинстві, а тепер працює на нього. «Фрилансер»-  так він сам характеризує себе. Та, як вважають інші, на роль корпоративного шпигуна він підходить ідеально. Золтан талановитий,але імпульсивний. Спостережливий і природжений гравець, улюбленець долі. Разом із тим - він непримітний одинак. Залишатися на видноті й бути невидимим — запорука успіху корпоративного шпигуна. Усе, що робить Золтан, він робить не лише заради грошей. Йому подобається ризикувати, блефувати. Входження в довіру, викрадення даних, збирання компромату, запис конфіденційних перемовин і таке інше...те,чим він займався останнім часом.

Отож Золтан потрапляє до корпорації «Транс-Реаліті». Його мета – дізнатися про новий революційний проєкт. У корпорації він проходить випробування і виконує тестове завдання, закинувшись наркотою, а згодом проходить стажування по усіх департаментах, де автор знайомить нас з корпорацією.

Цей роман відвертий та без упереджень. Він відкритий і часом навіть смішний. Автор наче знайомить нас із вечірками, містом, подіями, захопленнями, героями… Практично усі вони освічені і є громадянами світу. Проте це не заважає їм робити брудні речі.

Алхімія, філософія, релігія, медитація, суфізм –  це теми, яких не оминає Ніколас. У діалогах він торкається глибинних питань буття. Складається враження, що книга дещо кінематографічна.Читаючи роман, його легко візуалізувати. У цьому також допомагають унікальні ілюстрації, що присутні у книжці, а короткі глави дещо схожі на епізоди з голлівудського кіно. Розповідь автор веде досить простою неформальною мовою, а одна з частин написана від імені дівчини. Сам роман має закільцьований сюжет і несподіваний фінал, відмінний від російськомовної версії.

«Дилер реальності» – це такий собі фантастичний кіберроман з елементами антиутопії, який вартий уваги, адже нічого подібного у сучасній українській літературі ми не мали.

Чим же закінчиться секретна розробка «Транс реаліті»? Автор описує її як першу в історії людства релігію, засновану не на вірі, а на знанні. Це, так би мовити, персональный рай, бо конструюють його на основі найпотаємніших бажань.

Місія «Транс-Реаліті» — звільнити людей. Від воєн, тероризму, від державної тиранії. Технологія «Транс-Реаліті» позбавить від страхів, болю та сумнівів та захопить увесь світ, давши людям те, про що вони мріяли. Але якою ціною відбуваються усі ці експерименти? На що перетворюється місто? Новий ринок, який вони мають намір завоювати, вимірюють не грішми. Його вимірюють душами людей...

На очах Золтана відбувалося небачене — могутня медіакорпорація перетворюється на церкву, володіючи такими інструментами впливу, про які старим релігіям годі було й мріяти. Це дає одній людині — голові корпорації — неподільну та вічну владу над світом.

Читачі дізнаються, чи дійсно Харон друг Золтану? Чи той він, за кого себе видає? Кого герой віднайде, а кого втратить? На жаль, Золтан стає лише пішаком у великій грі... І якщо перша частина роману має детективну лінію, то друга більш зворушлива, з любовною тематикою, та й оповідається від дівчини на ім'я Катрін, коханої, яку втратив Золтан. Доля героя, вплетеного в обставини, викликає співчуття.

Мені особливо сподобалось, як автор розповідає про перебування героїв у різних місцях з дивовижними описами. Я мала змогу спостерігати за тим, як змінюється світ, а ще рефлексувати разом з героями і згадувати місця минулого…«У кожної людини є місце, де вона почувається максимально комфортно. Зазвичай це те місце, де довелося відчути абсолютне, нічим не затьмарене щастя. Як правило, ми опиняємося в такому місці лише кілька разів...»

Таким чином, автор торкнувся ідеї про створення нової кіберрелігії та описав її можливі наслідки,. Він намагався уявити цифровий світ, у якому немає обмежень. Отже, «Дилер реальності» – це такий собі фантастичний кіберроман з елементами антиутопії, який вартий уваги, адже нічого подібного у сучасній українській літературі ми не мали.Читайте також:

Лови момент!

Знижка -15% на ВСЕ

Діє до 11:00 30.10.2020

Промокод: YE15

*діє на 99% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 15%