Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/novyny-knyzhkovogo-svitu/vilyamu-goldingu-110-rokiv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Вільяму Ґолдінґу - 110 років

17.09.2021
Відгук

19 вересня виповнюється 110 років з дня народження відомого класика англійської літератури Вільяма Ґолдінґа.

Вільям Ґолдінґ (1911 - 1993) народився в родині шкільного вчителя та активної прибічниці фемістичного руху. Закінчив Оксфордський університет і працював у розрахунковій палаті в Лондоні, а також викладачем англійської мови та філософії.

У період 1940–1945 Вільям служив у лавах військово-морського флоту на ракетоносці. Брав участь в потопленні німецького лінкора “Бісмарк” і Нормандській десантній операції. Друга світова рішуче вплинула на погляди Вільям Ґолдінґа, який, згадуючи воєнні роки, казав:

“Я почав розуміти, на що здатні люди. Кожен, хто пройшов війну і не зрозумів, що люди творять зло подібно до того, як бджола — мед, — або сліпий, або не в своєму розумі.”

Після звільнення з флоту Вільям повернувся до викладацької діяльності у Солсбері, де незабаром почав вивчати давньогрецьку мову і продовжував писати. 

Вже перший роман письменника “Володар мух” зробив його популярним. Саме за цей роман Вільям Ґолдінґ отримав Нобелівську премію у 1983 році. Кількома роками раніше, 1 1980-му, за роман “Обряд переходу” письменника нагороджено Букеріською премією.

Помер Вільям Ґолдінґ у своєму будинку 19 червня 1993 року в Перранаруортолі, Велика Британія.

На сайті Книгарні “Є” можна купити такі книги Вільяма Ґолдінґа: “Володар мух (Класика)”, “Бог Скорпіон”, “Lord of the Flies”.

Читайте також:

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту