Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/novyny-knyzhkovogo-svitu/tvory-gryhoriya-skovorody-vyjshly-u-bolhariyi-ta-makedoniyi/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Твори Григорія Сковороди вийшли у Болгарії та Македонії

28.12.2021
Відгук

У прийдешньому році ми відзначатимемо 300 років з дня народження відомого письменника і філософа Григорія Сковороди. Тим часом у Македонії та в Болгарії побачили світ видання творів українського митця, про що йде мова на офіційній сторінці Українського інституту книги у Facebook. 

Так, у видавництві "Makedonika Litera"  македонською мовою вийшли "Байки Харківські", написані Г.Сковородою у 1760-70-х роках та вперше видані 1837 року московським видавництвом “Человеколюбивое общество”.

У Болгарії ж опубліковано відразу два переклади творів українського філософа: “Байки” та “Байки. Трактати”.

Збірник “Байки”, який в Україні упорядкував та адаптував для малят один з найкращих знавців творчості Григорія Сковороди — професор Леонід Ушкалов, видало болгарське видавництво “Softpress”. Збірка містить філософські мініатюри, розмисли про сродну працю, щастя та вдячність, яка має наповнювати кожну мить життя мудрої людини. Але насамперед — це добрі й кумедні оповідки про тварин, які хитрують, ледарюють, бояться і деруть носа як справжнісінькі люди.

"Байки. Трактати", опубліковані в Україні 1973 року, вийшли в цьому році у видавництві "KVC" в перекладі Дімітра Хрістова та Маріана Петрова.

На сайті Книгарні “Є” можна купити такі книги Григорія Сковороди: 

Сковорода — дітям. Байки в переказі Олександра Виженка і малюнках-загадках Анни Сезон”, “Григорій Сковорода – дітям”, “Григорій Сковорода. Вибрані афоризми”, “Байки (Г. Сковорода)”.

На сайті Книгарні “Є” можна купити такі книги про Григорія Сковороди: 

Сковорода від А до Я”, “Григорій Сковорода. Тарас Шевченко. Іван Франко. Леся Українка (Знамениті українці)”, “Сумщина. Велика спадщина. Проза (до ХХ ст.)”, “Дух животворить...Читаємо Сковороду”, “Усі кути трикутника. Апокриф мандрів Григорія Сковороди”.

Читайте також:

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Знижки до дня Конституції

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%