Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/novyny-knyzhkovogo-svitu/laureaty-shevchenkivskoyi-premiyi-2020/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Лауреати Шевченківської премії-2020

28.02.2020
Відгук

27 лютого стали відомі імена переможців щорічної Національної премії імені Тараса Шевченка. 

Фінансова винагорода переможцям сумарно складає 200 тис. грн, що розподіляється на 6 номінацій. Варто зазначити, що цьогоріч не всі номінації отримали своїх лауреатів.

Бабин Яр. Голосами.jpgУ номінації «Література» члени журі відзначили збірку віршів Маріанни Кіяновської «Бабин Яр. Голосами», присвячену жахливій трагедії, що сталася в Бабиному Яру впродовж Другої світової війни.

Так, але....jpg«Так, але…» – це збірка есеїв Тараса Прохаська на різноманітні теми, що стосуються рефлексій щодо як повсякденних речей, так і вічних тем. Нагадаємо, що раніше книжка Тараса Прохаська вже стала лауреатом Книги року ВВС-2019 у номінації «Есеїстика».

У номінації «Музика» перемогу отримав гурт «ДахаБраха». 
Гурт у 2004 році створив режисер Влад Троїцький. За час існування музичний етногурт «ДахаБраха» завоював популярність не лише в Україні, але й за кордоном. За словами членів журі, «цю винагороду гурту «ДахаБраха» можна було вручити ще років десять тому».

У номінації «Візуальні мистецтва» журі відзначило Олександра Глядєлова з фотопроєктом «Карусель». «Карусель» – це збірка фотографій, що стосуються найрізноматніших періодів новітньої історії України, зокрема в зоні окупованих територій, воєнній зоні та лінії фонту». 

Номінація «Журналістика-публіцистика». Перемогу отримала Євгенія подобна за збірку розповідей українських жінок, що воюють чи воювали на Донбасі. Збірка називається «Дівчата зрізають коси».

Лауреатом у номінації «Театральна премія» стала опера-реквієм «Йов» (Iyov).
Сучасна українська опера «Йов» музично-театральної формації «Нова опера» та режисера Влада Троїцького, якого ми вже згадували.

Номінація «Кіномистецтво» цього року не отримала переможця.

Нагадаємо також, що цьогоріч головою Комітету з премії обрали Юрія Макарова.


Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Подарунок для книголюбів

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%