Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/ukrayinska-literaturna-krytyka-khto-navazhyvsya/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Українська літературна критика. Хто наважився?

12.08.2019
Відгук

Ми вирішили поділитись з вами добіркою тих книжок, що розповідають про українську літературу та тих авторів, хто наважився проаналізувати поточний та минулий стан справ у світі укрліту.

Книжки про українську літературну критику

навкололітературне.jpgОдна з таких праць — «Околітературне. Усе, що ви хотіли знати про сучасну українську літературу» — написана відомою критикинею та кандидаткою філологічних наук Тетяною Трофименко. Авторка без будь яких прикрас і фальшу розповідає про сучасну українську літературу. До цієї збірки увійшли огляди та рецензії на твори сучасних українських авторів 2007–2018 років. Критикиня не тільки робить ряд зауважень, а ще й привідкриває завісу життя письменницького світу. У книжці Тетяна Трофименко розбирає не лише прозові твори, а й віршовані. А також робить добірку письменників, яких було б варто почитати. Хоч інколи може здатися, що критикиня аж зовсім не жаліє письменників, всі її зауваження доцільні та лаконічні. Книжка наповнена гарними ілюстраціями і кумедними жартами, які додають атмосфери та легкості.

націоналізм, сексуалізм, орієнталізм.jpgУ книжці «Націоналізм, сексуальність, орієнталізм. Складний світ Агатангела Кримського» Соломії Павличко йде мова про історію життя всесвітньо відомого сходознавця, поліглота та академіка. Праця написана легкою і доступною мовою, через що її читати буде цікаво не лише професійному колу людей, а й усім охочим.

Чорний романтик Сергій Жадан.jpegНе можна не згадати про книжку відомого українського літературознавця Івана Дзюби «Чорний романтик Сергій Жадан», у якій об'єктом критики є кумир української молоді. Іван Дзюба детально розбирає кожне слово, написане Сергієм Жаданом, причому не лише поезію, а ще й прозу. Дослідження творчості Сергія Жадана досвідченим Іваном Дзюбою є досить грунтовним і дасть змогу поціновувачам поезії відкрити те, що лежить у глибині.  

країна за збручем.jpgКнижка, яка точно захопить вас своєю атмосферою та легким стилем письма — «Країна за Збручем» сучасного українського письменника, перекладача, есеїста та літературного критика Олександра Бойченка. До збірки увійшли розлогі есе на переважно довколалітературну та суспільно-політичну тематику, які створювалися для львівського інтернет-журналу «Збруч». Літературна діяльність так чи так залежить від більш ширших меж (екзистенціальних, політичних, особистих). Про це і рефлексує письменник. Усі роботи можна знайти на просторах інтернету, але саме паперова книжка дає можливість по-справжньому відчути себе причетним до думок автора.

шевченків міф.jpgЛітературна праця письменниці, поетеси та громадської діячки Оксани Забужко «Шевченків міф України. Спроба філософського аналізу» вперше світ побачила у 1997 році. Сама книжка не велика, але дуже змістовна. Праця насичена філософським і літературним аналізом, тому її обов’язково треба читати з олівцем задля того, щоб не втратити жодної деталі. Книжка дасть змогу осмислити постать Тараса Шевченка за допомогою філософського інструментарію.

Знижки до -70% мало?

Тримай додаткові 7%

Промокод діє
до 11:00 13.08.2020

Промокод: YE7
Отримай додаткові -7%