Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/top-7-knyzhok-oksany-syroyid/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

ТОП–7 книжок Оксани Сироїд

12.08.2019
Відгук

Оксана Сироїд — українська політикиня, заступник Голови Верховної Ради України. Незважаючи на зайнятість, пані Оксана постійно знаходить можливість завітати до книгарні «Є». Саме тут ми зустріли пані Оксану і розпитали про ТОП-7 книжок.

«Ялта. Ціна миру» Сергій Плохій

ялта. ціна миру.jpegПерша книжка, яку я би радила (можливо через те, що зараз її читаю) Сергія Плохія «Ялта. Ціна миру». Надзвичайно актуальна, особливо з огляду на те, що ми й надалі стикаємося з агресивними діями та політикою Росії. У цій книжці дуже багато прояснено про природу цієї агресії. Так само, прочитавши «Ялта. Ціна миру», набагато легше буде розуміти політику західних держав стосовно Росії. Тому обов’язково для прочитання будь-кому, хто хоче розібратися і мати свою власну думку стосовно того, що відбувається в Україні і світі.

«Діалоги» Луцій Сенека

Діалоги. Луцій Сенека.jpgДруга книжка — «Діалоги» Сенеки в перекладі Андрія Содомори (фантастичний переклад!). Книга про природу речей і, знову-таки, про природу людини. А також про етику, цінності самої людини і цінності людської взаємодії. «Діалоги» не можна читати як художню книгу. Це радше, я б сказала, міні-енциклопедія, куди завжди можна заглянути і завжди побачити щось нове практично в кожному рядку.

«Пастирські послання» митрополит Андрей Шептицький

Пастирські послання.jpgЩе одна енциклопедія – феномен. Вважаю, ми наразі є далекими від пізнання цієї людини і його праць. Це є митрополит Андрей Шептицький і його «Пастирські послання». Для того щоб заінтригувати, можу сказати, що «Пастирські послання» були своєрідним «фейсбуком» Греко-Католицької церкви, який митрополит Шептицький використовував для того, щоби просвітлювати націю та готувати її до державності. Це також не можна сісти і читати, знаєте, від першої сторінки і далі, але є речі, які беззастережно повинен пізнати кожний українець для того, щоб розуміти природу формування сучасної, модерної нації і цінність самої особи митрополита Шептицького у творенні державності та розумінні того, як будувати рідну хату.

«Триста поезій» Ліна Костенко

триста поезій.jpgОбожнюю, просто обожнюю «Триста поезій» Ліни Костенко. Ця книжка у мене в закладках. Це філософія у римованих строфах. Тут є про життя, любов, світ, про себе. Дуже надихає.

«Дюна» Френк Герберт

месія дюни.jpgХоча це фантастика, проте фантастичним тут є лише тло. Насправді ця книжка про політику. Одна з моїх улюблених цитат, якою послуговуюся впродовж чотирьох з половиною років — саме з «Дюни» Френка Герберта: «Велич є поняттям скороминущим. Вона не буває постійною. Почасти вона залежить від, міфотворної уяви людства. Перебуваючи у величі, людина мусить віднайти той міф, частиною якого вона стала і мати потужне почуття самоіронії, щоб відокремити себе від віри у власну значущість».

«Улюблені вірші»

Улюблені вірші.jpgМаю 14 похресників, тому у відділі дитячої літератури буваю дуже часто. Через те дуже складно виокремити якусь одну книжку для топу. Бо то залежить від того, для якого віку обираєш. Але я незмінно купую «Улюблені вірші» видавництва «Абабагаламага» (не знаю, можливо, через те що сама любила у дитинстві вірші). Збірки віршів, в принципі, для мене мають особливу цінність. Я пам’ятаю практично усі свої дитячі віршики. І мені чомусь хочеться, щоби діти завжди знали вірші, щоб їм читали, щоб вони пам’ятали. Знаєте, коли діти вчать віршики, то вони, може, не всі слова розуміють відразу, вони просто їх запам’ятовують. А потім ті віршики для них з роками відкриваються вони по-новому пізнають ці слова чи конструкції: «Вау, щось нове з’явилося в тому вірші!». А отже, і зажило по-іншому.

Agatha Christie. Selected.

агата крісті. селектед.jpgЗ того, що я взяла в книгарні «Є» — збірник Агати Крісті «Вибране». Це добірка кращих творів 40-х, 50-х та 60-х років. Маю багато різних видань Агати Крісті (і в перекладі, і англійською), але найбільше люблю саме цю серію, бо вона дуже вдало підібрана з кожного десятиліття по чотири твори. Ці твори, по-перше, дуже характерні для Агати Крісті і для її епохи. Крім того, ця збірка дозволяє мені відволіктися від звичного серйозного чтива. Зрештою, ці книги допомагають підтримати рівень англійської. А англійська у Агати Крісті дуже смачна!


Знижки до -70% мало?

Тримай додаткові 8%

Промокод діє
до 11:00 17.08.2020

Промокод: YE8
Отримай додаткові -8%