Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/top-5-knyh-pro-vydatnykh-osobystostej-u-mystetstvi/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

ТОП-5 книг про видатних особистостей у мистецтві

28.10.2019
Відгук

Історія Мистецтва.jpgУнікальною книгою, яка розповість вам про мистецтво від зародження і до сьогодні є фундаментальна «Історія мистецтва» від художника та мистецтвознавця, колишнього члена Королівської академії мистецтв у Лондоні Стівена Фартінґа. «Історія мистецтва» уміщує понад 1100 репродукцій світових шедеврів у межах усіх видів мистецтва: від скульптури до концептуалізму. Вражаюче, чи не так?!


Енциклопедія мистецтва та інші книжки

Зоряна ніч Ван Гога та інші оповіді.jpgПро історію творців та їхніх шедеврів у художній формі майстерно розповідає британський мистецтвознавець Майкл Бьорд у книзі «Зоряна ніч Ван Гога та інші оповіді. Історія мистецтва для дітей». Автор знайомить нас із митцями і розкриває таємниці їхніх шедеврів з допомогою загадкових ілюстрацій. Книга поведе батьків та їхніх дітей у захоплюючу подорож світом мистецтва.

Мистецтво – це завжди, перш за все, історія творчої особистості. Які поштовхи, пориви та котра з Муз надихнули творця на створення шедевру, можна з’ясувати за допомогою аналізу біографій видатних особистостей.

Ієронім Босх. Видіння і кошмари.jpg«Ієронім Босх. Видіння і кошмари» Нільса Бютнера розповідає про одного з найзагадковіших художників в історії. Химерні фантазії Босха, моторошний світ, який постає на його полотнах, цікавлять й інтригують мистецтвознавців та творчих людей до сих пір. Що стало поштовхом до творення шедеврів майстра, і де правда про Босха, а де – вигадка, автор і намагається з’ясувати.


Оперний світ Соломії Крушельницької.jpgКолекцію книг з історії мистецтва органічно доповнює  путівник по творчому репертуару української примадонни Соломії Крушельницької від Мар’яни Зубеляк та Христини Іванкової під назвою «Оперний світ Соломії Крушельницької». У книзі подано твори з репертуару співачки, який налічує близько 60 опер понад 35 композиторів. Кожну композицію супроводжує науковий коментар, а про кожного композитора, з яким співачка спілкувалась безпосередньо або мала духовний зв’язок крізь століття, подано коротку біографічну довідку. Тож гарно ілюстрований путівник стане у нагоді не лише поціновувачам творчості Соломії, а й усім, хто слідкує за музичним процесом 19 століття.

Корифеї українського театру.jpgКнига про історію українського театру, яка обов’язково має стати настільною для усіх шанувальників театрального мистецтва, – це «Корифеї українського театру». Вийшла книга з-під пера Софії Тобілевич, фольклористки та дружини Івана Карпенка-Карого. Авторка подає нариси-портрети корифеїв українського театру: Марка Кропивницького, Михайла Старицького, Панаса Саксаганського, Марії Заньковецької, Івана Тобілевича, Марії Садовської та Миколи Садовського. Софія розповідає історію особистого знайомства зі згаданими діячами, що робить видатних корифеїв ближчими і зрозумілішими. Книга «Корифеї українського театру» – це історія українського театру в постаттях і подіях, задумах і постановках, театральних декорація та особистих взаєминах в межах трупи.

Більше книжок про мистецтво тут: Книги про мистецтво

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image