Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/top-5-knyh-pro-te-yak-naspravdi-pratsyuye-heopolityka/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

ТОП-5 книг про те, як насправді працює геополітика

11.02.2020
Відгук

Історія — священна книга народів, дзеркало його успіху та розвитку. У час хиткого світового балансу сил, коли політика огортає майже кожну сферу людської діяльності, а міжнародні відношення визначають долю цілих континентів,важливо розібратись в устрої цих складних відношень.

Чому Азії вдалося.jpgДобірку книг про політику та економіку важко уявити, не згадавши про економічний бестселер “Чому Азії вдалося”. У книзі йдеться про економічні процеси, що відбувались на Азійському континенті. Аналізуючи тонкощі, що лягли в основу економічного розвитку автор виокремив три сфери, що вплинули на становлення східного регіону: сільське господарство, фінансова галузь та промисловість. Аналізуючи реформи та історію цих галузей автор робить не лише висновки, а висуває теорію щодо того як бідним країнам рухатись до успіху.

Занепад влади.jpgКнига “Занепад влади” - це оригінальна теорія та аналіз влади та впливу, де автор порушив питання чому політики та можновладці сьогодення натрапляють на труднощі з малоефективним керівництвом. Мойсес Наїм переконливо та з застосуванням наукових теорій доводить, що не тільки народний гнів веде до занепаду влади, а в першу чергу послаблення влади в усіх її проявах: від військових структур до релігійних організацій та економічних інститутів; “Владу не можна підрахувати або вибудувати за ранжиром. Оцінити її можна лише як суб'єкти, чинники, засоби та прояви. Яка з компаній може купити іншу або у якої з них найбільші активи? В якій армії більше солдатів, танків або винищувачів? Яка політична партія набрала найбільшу кількість голосів на минулих виборах або отримала більше місць у парламенті? Все це можна виміряти і зафіксувати. Але це ще не влада. Це лише її показники”.

Світовий порядок.jpgНаступна книга з геополітики “Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті” американського дипломата Генрі Кіссінджера — це аналіз стану світової політики та передумов її змін. Автор розглядає умови виникнення сучасних геополітичних конфліктів та ставить під сумнів існування єдиної загальноприйнятої системи світового порядку. Детально автор подає матеріали про декілька підходів до встановлення і функціонування світового порядку, зокрема європейський, ісламський та азійський. Гегемонії США на сучасній політичній арені автор приділив окремий розділ, де описав не лише стратегічні елементи політики, а й внутрішні дебати між ідеалізмом та реалізмом.

48 законів влади.jpegКниги про владу особливо цікаві та пікантні тоді, коли в них не лише розкривають базові правила науки керування, а й вчать як безпомилково використовувати слабкості інших для досягнення власної могутності. Зустрічайте, неперевершенийРоберт Грін “48 законів влади”. Безжальні та хитрі правила, у яких автор вчить як поразки перетворити на успіх та влучно розставляти пріоритети, підкорила тисячі читачів в усьому світі завдяки своїй структурованості та легкості у застосуванні, цікаво доповненій прикладами з історії та влучними цитатами.

Прощавай, зброє.jpgГарні політичні романи — це зазвичай не тільки історія боротьби окремої сили, а й глибокі біографічні елементи про людяність та жорстокість війни, що лягли в основу сюжету. Культовий твір “Прощавай, зброє" Ернеста Гемінґвея - це один з найяскравіших (частково автобіографічних) романів, присвячених жорстким реаліям Першої світової війни. Через призму світобачення та відчуттів головного героя лейтенанта Генрі, американця-добровольця в італійській армії читач ніби відчуває не лише тогочасну політичну атмосферу армії, а й духовний настрій людини над якою свистять кулі “чужої” війни. Твір просякнутий антивоєнним настроєм на кожній сторінці, особливо сильно відбившись у думках Генрі: неможливість зупинити війну для всіх, проте звільнитись від неї самому. Сучасний переклад та вишукане оформлення відбивають ті глибинні думки автора, що неодмінно оцінять шанувальники якісної літератури.

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Знижки до дня сім'ї

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%