Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/top-10-klasychnykh-zhinochykh-romaniv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Топ-10 класичних жіночих романів

03.04.2020
Відгук

Що таке “класичний жіночий роман”? Ні, це не “легке чтиво” чи просто твір, що написаний жінкою. Це твори, в яких фігурує сильна жіноча постать і сюжет огортає її подіями та обставинами, малюючи унікальну лінію долі. Про цікаві і незвичні “жіночі твори” і поговоримо. 

Джейн Ейр. Золота полиця.jpeg«Джейн Ейр» 
Найвизначніший роман про жіночу долю та захоплюючий любовний роман, назву якого чули всі. Цікаво, що в різному віці поведінки Джейн сприймається абсолютно по-різному: від відторгнення до глибокого розуміння.

Маленькі жінки.jpg«Маленькі жінки» 
Так, саме та книга, яку нещодавно екранізували (і не вперше). 4 сестри, 4 абсолютних різних характери, 4 долі. Але одна велика любов на всіх та взаєморозуміння попри відмінності. Рекомендована до читання дорослими і дітьми — це класична книжка про підліткове кохання. 

Чуття і чуттєвість.jpg«Чуття і чуттєвість» 
Остін з несамовитим талантом описала не тільки лінії життя двох сестер, а також з дивовижною точністю підкреслила психологічне підґрунтя їхніх дій та думок. «Чуття і чутєвість» - це певний тест, після проходження якого ми можемо обрати, хто з героїнь нам ближчий за духом. 

Повія.jpg«Повія» Панаса Мирного
Трагедія і відсутність ілюзій (це був великий спойлер для тих, хто не дуже любив читати шкільну програму). Історія про дівчину Христю, якій випадає не дуже гарна карта долі — бідність, поневіряння, необ`єктивна дійсність. Шлях на Голгофу буде тяжким і оманливим. Цей жіночий роман українського письменника варто купити і прочитати.

Беладонна. Любовний роман 20-х років.jpg«Беладонна. Любовний роман 20-х років»
Олесь Донченко, Василь Минко, Гордій Брасюк, Петро Голота та Петро Ванченко — імена найменш відомі в переліку цієї статті. В цій невідомості, що прихована для багатьох в українській літературі, є свій шарм та цікавинка. Романи українських письменників, що є надзвичайно життєвими та життєдайними. Вони — перлинки, що були розкидані на тлі чорною та суворої дійсності 20-х.

Пані Боварі.jpeg«Пані Боварі» 
Потужний замах на суспільну мораль, яким за часів життя Ґюстава Флобера вважався його роман, демонструє реалії провінційної нудьги. Це призводить до сварок, подружніх зрад, суспільні конфлікти. Саме тому ця нудьга є такою цікавою для нас. 

Королева Марго.jpg«Королева Марго» 
Середньовічна Франція у всій красі. Католики і протестанти воюють між собою, в Луврі не стихають інтриги та зради, але серед усього цього є місце і для кохання, і для дружби. Лабіринт, яким хочеться походити довше, а вийшовши — повернутися. 

Епоха невинності.jpg«Епоха невинності» Едіт Вортон
Цей роман отримав Пулітцерівську премію в 1921 році. Можемо сказати, що було за що. Епоха невинності, про яку йтиметься мова, - це 70-ті роки ХІХ століття. Головні герої не готові до гострих соціально-політичних змін, що накрили свій в кінці століття і намагаються зрозуміти своє місце у світі і соціумі. Роман сміливо можна назвати глибоко психологічним і соціальним.

Маленька господиня великого будинку.jpg«Маленька господиня великого будинку» Джека Лондона
Надзвичайно захопливий любовний роман. Не найбільш відома робота Джека Лондона, однак дуже цікава своєю інтригою. Інтрига полягає у розв`язанні любовного трикутника, що виник в наслідок наївності та необережності.

Кармен.jpg«Кармен» Проспера Меріме 
Остання книжка в списку хоч не роман, а новела, але точно варта уваги читачів. Про волелюбність, дикість та необережність, про принципи, які вартують того, щоб за них помирати.  Це найпристраніший любовний роман.