Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/shcho-varto-znaty-pro-feminizm/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Що варто знати про фемінізм

04.08.2019
Відгук

Фемінізм – це сучасна теоретична й практична течія, що бореться за права жінок та гендерну рівність, право займати посади як у військовій, так і у будь-яких інших сферах діяльності (за стереотипами притаманних лише чоловікам). Здавалося б, це рух винятково проти чоловічого світу та патріархату (багато радикальних поглядів його так і сприймають). Та всі ми знаємо, що є і чоловіки феміністи, які також беруть активну участь у русі за права, як чоловічі так і жіночі.

Книжки про фемінізм — це саме те, що потрібно, щоб нарешті розібратися у тому, що таке гендерна рівність та чому це так актуально у сьогоденні.

перша стать.jpgКнижка«Перша стать. Зміни та криза чоловічої ідентичності» Андре Роша - це дослідження про стереотипи чоловічої ідентичності та того, що саме робить із чоловіка маскулінну особу. Хоча книжка загалом базується на контексті французької історії, читачі досить просто зможуть провести паралелі з сучасними стандартами та уявленнями про сильного та мужнього голову сім’ї. Роздуми автора у книжці про те, що справжній чоловік повинен витримати все і не виставити себе боягузом, дадуть поштовх для власного обдумування таких поширених стереотипів щодо чоловіків.

феміністки не носять рожевого.jpgКупити книжки про фемінізм сьогодні не становить складність, і хорошим вибором буде «Феміністки не носять рожевого та інші історії» Скарлетт Кертіс. Можливо, збірка розповідей від відомих жінок, учасниць феміністичного руху, не дасть академічних визначень фемінізму, зате ознайомить із думками, переживаннями та роздумами над тим, що ж таки означає для них фемінізм не лише в теорії, а у житті.

гендер для всіх.jpegКнижки про гендер можна почати читати із «Гендер для всіх. Виклик стереотипам» Тамари Марценюк. Це обов’язкова базова література, якщо ви хочете розібратися у питаннях гендеру. Книжка наповнена великою кількістю статистичних даних та прикладами різного роду гендерної нерівності в медіа, ринку праці, політиці. Також авторка робить багато посилань на українське та міжнародне законодавство у питаннях гендеру, що дозволяє підкувати себе юридично.

чому не варто боятися фемінізму.jpgЩе однією працею Тамари Марценюк є книжка «Чому не варто боятися фемінізму». Авторка наголошує, що без фемінізму не було б поняття про сам «гендер». Тому вона у цій книжці старається розвіяти міф про якусь загрозу із боку фемінізму. Чому так важливо говорити про фемінізм та що необхідно знати про нього? Прочитавши книжку ви знатимете відповіді на ці питання, а також ознайомитеся із сучасними феміністичними трендами, різними організаціями та людьми, які борються за рівність прав жінок та чоловіків в Україні.

інша оптика. гендерні виклики сучасності.jpgКупуючи нон-фікшн книжки не забудьте про «Іншу оптику. Ґендерні виклики сучасності». Збірка наукових праць від українських науковців та науковиць заглибить читачів у дослідження «війни статей» в літературі, політології та соціології. А також матимете нагоду почитати спогади про засновницю ґендерних студій в Україні – Соломію Павличко. Книжка буде корисною для людей, які вже знайомі із питанням ґендеру. Але, насамперед, ця книжка — про значний доробок Соломії Павличко у феміністичному русі в Україні.

Знижки до -70% мало?

Тримай додаткові 7%

Промокод діє
до 11:00 14.08.2020

Промокод: YE7
Отримай додаткові -7%