Поетичні збірки про важке дитинство
Поетична добірка сповнена самим життям. Поезії, у яких присутні дитинство, і юність, і час дорослішання. Щасливі миті, гіркі розчарування, болючий досвід та миттєвості, які назавжди закарбовуються у нашій пам’яті. Про все це, та навіть більше, далі.
Красиві вірші про дитинство і не тільки. Гуморески, вірші – родом із самого дитинства. «Гуморески старі й нові» Павла Глазового сповнять сміхом будь-кого. Збірка вибраних і найкращих творів видатного сатирика та гумориста дарують щасливі миті не одному поколінню українців. Життєві ситуації, часом буденні, часом абсурдні продовжують дарувати радісні посмішки усім-усім.
Вірші, які доводять до сліз, пронизані щемкими темами, часто болючими ситуаціями. Вони сповнюють наші серця та душі емоціями, які можуть як ранити нас, так і наснажити. «Молоко і мед» Рупі Каур – феномен сучасної поезії. Сторінки цієї збірки здається увібрали у себе всі емоції та болі світу: втрата, любов, щастя, насилля, жіночність, травми, зцілення. Тут є все, але найголовніше – це жага до життя.
Найновіша збірка віршів Сергія Жадана «Список кораблів» також увібрала в себе здавалося б усе. Ці вірші – це різні голоси, які проговорюють нам щемкі кордони. Кожний рядок – це про пам'ять. Її народжує любов, а вогонь, який розпалює пам'ять, залишає саму ніжність.
Збірка поезії «Два кольори» українського класика Дмитра Павличка наскрізь пронизана бажанням жити. Вона сповнена почуттям любові, кохання, трішки бунтарства та досі актуальних життєвих ситуацій.
Як часто вірші про мрії дітей стають центром дорослої поезії? Або наскільки дитячі мрії впливають на недитячі вірші? «Реп’яхи» Сергія Мартинюка – це суцільний концентрат любові, правди, молодості та ностальгії. Після прочитання цієї поетичної збірки, навіть найзатятіший прозаїк розсмакує та полюбить поезію.
Збірка «Подорожник» Івана Малковича легка та водночас глибока. Її зовсім не складно зрозуміти, але і безліч потаємних ходів вона відкриває далеко не всім. Філіграні, зворушливі образи, красиві звороти, метафори та інші вдалі художні засоби – це далеко не все, чим виділяється поезія Малковича.
Вірші про життєвий шлях, дорослішання, пошук власного місця у цьому світі завжди відгукуються читачам.
Книжечка «Доросла» Галини Крук саме про дорослішання. Пошук себе, прийняття своїх переваг, недоліків. Проживання щасливих та не дуже моментів. Піднесення, падіння, підняття і знову піднесення. Збірка, яка допоможе прийняти та зрозуміти багато речей у своєму житті, бути завжди вдячними та ділитися своєю любов’ю з іншими.
Ще одна збірка поезії, яка допомагає зазирнути у глибини власної душі – це збірка «Оптика Бога». Мар’яна Савка у рядках кожного вірша закликає занурюватися у свої страхи, переживання, втрати, знаходити власні кути зору своїй проблем та перемагати їх заради себе, свого щастя та любові.
І наостанок ще трохи класичної української поезії: «Думи і мрії» – збірка віршів, драм та поем Лесі України. Багатий світ, яскраві персонажі, сюжети та образи. Її лірика завжди емоційна, полум’яна та жива.
«Маруся Чурай» Ліни Костенко давно вже стала класикою української літератури. Історичний роман у віршах, у якому нуртує драма трагічного кохання, а тлом стають історичні баталії нашого народу. Не дарма ж видання називають «енциклопедією духовного життя нашого народу у 18 столітті».