Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/mystetski-novynky-vid-arthuss/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Мистецькі новинки від ArtHuss

08.02.2022
Відгук

Свіжі, немов ранкові пиріжки на прилавку і корисні, як соковите яблуко. У видавництві ArtHuss вже цього року з’явилося кілька книжкових новинок на різні теми. Фотографія, дизайн, рецепти, візуалізація даних… Кожен читач знайде саме ту книгу, що допоможе дізнатися більше про креативні професії, розвинути навички і приємно провести час, гортаючи сторінки.

s_Як знімати неймовірні фотографії (boat).jpg1. Як знімати неймовірні фотографії

Автор книги Генрі Керол створив одні з провідних фотокурсів у Великій Британії, а до того вивчав фотографію в Королівському коледжі мистецтв та мав виставки своїх світлин по всьому світу. Відтак, він має практичні та теоретичні знання у сфері фото, якими радо ділиться зі студентами та читачами. Минулого року у видавництві вже виходила інша книга Генрі Керола – «Прочитай, якщо хочеш стати зіркою Instagram», у якій розповідали про нюанси репрезентації своїх робіт онлайн та те, як знайти власну нішу та зацікавлену аудиторію. У книзі «Як знімати неймовірні фотографії» автор ділиться, як же створюють знімки, що вражають. Керол структурував інформацію у п’яти важливих розділах: експозиція, світло, об’єктиви та мистецтво бачення. Він пише не лише про технічні нюанси, техніку та налаштування, але й про своєрідну філософію фотографування. Генрі Керол вважає, що надзвичайно важливо спостерігати, поповнювати свою візуальну бібліотеку. Тому він аналізує роботи культових фотографів, наприклад, Анрі Картьє-Брессона, Себастьяна Сальґаду, Фея Ґодвіна, Надава Кандера, Доротеї Ланж та інших, а також виділяє, які саме прийоми роблять їх знімки унікальними.

До речі, самі читачі можуть проявити своє творче бачення та естетичний смак. Видавництво створило два варіанти обкладинки: із човном та автобусом – це світлини відомого українського арт-фотографа Дмитра Богачука. Директор видавництва Костянтин Кожемяка поділився, що зображення човна більше привабило читачів, напевно спокійним настроєм та темно-синіми барвами.

s_1000 ідей поєднування кольорів.jpg2. 1000 ідей поєднування кольорів

Навіть якщо ви не дизайнер, ця книга буде корисною: хоч у ній не дуже багато тексту, зате багато натхнення. Авторка, дизайнерка Дженніфер Отт покаже читачам кольорове коло і без довгих теоретичних відступів одразу продемонструє, які кольори виглядають гармонійно та стильно поруч. На кожному розвороті книги є готова кольорова палітра та приблизно 7 фотографій, що демонструють як ця палітра виглядає у різних контекстах: декор спальні, кухні, ванні кімнати, екстер’єри, сад, зокрема квіти, косметика, весільні торти, розкішні тканини і багато іншого. Мета Дженніфер Отт:  пояснити теорію кольору та поєднаннь у різних життєвих ситуаціях. Водночас кожен читач зможе краще усвідомити свої вподобання, що значно покращить якість життя, адже стане менше непотрібних витрат.

s_Дизайн добробуту.jpg3. Дизайн добробуту

Авторка книги Джеймі Ґолд — професійна консультантка з wellness-дизану, у своїй роботі вона концентрується на аспектах добробуту та самопочуття вдома. Design Hounds назвали її найбільш впливовим обличчям у сфері здорового способу життя. У книзі «Дизайн добробуту» вона зібрала практичні поради, які покращать ваше самопочуття вдома. Кожна кімната будинку описана з точки зору проблемних запитань. Ви багато сидите за комп’ютером? Потурбуйтеся про правильне освітлення, висоту столу та крісла – це позбавить від сухості очей та болю в спині. Вас дратує, що складно знайти продукти на полицях у кухні? Джеймі Ґолд розповість про прийоми організації простору. Страждаєте на алегрію? Зверніть увагу на вентиляцію. Навіть душова кімната допоможе вам стати більш спортивним та здоровим. Книга описує кожен куточок дому і такий підхід до структурування “кімната за кімнатою” допомагає читачам зорієнтуватися. Кухня, ванна, гараж, збір відходів,

Адже великі і складні теми розкладаються на невеликі окремі проєкти, які можна виконати самостійно у вільний час. 

s_Креативність як шторм.jpg4. Креативність як шторм

Ця книга допоможе кожному впорядкувати хаотичні ідеї та досягнути гармонійного креативного процесу. Кайна Лескі фахово описує як Антоніо Гауді будував свій величний храм Саґрада Фамілія, як виглядав творчий процес генерації ідеї Пауля Клее і Стіва Джобса, як Дарвін сформулював теорію еволюції, як відкрили дрейф континентів… Завдяки цим практичним прикладам книга “Креативність як шторм” вибудовує у читачів чітке бачення етапів творчого процесу.

Метафора шторму проходить через усю книгу. Шторм, що наростає, досягає пікового стану, а згодом переміщується чи розсіюється справді нагадує процес творення: від зародження ідеї, її розвитку, проблем і рішень, розширення чи завершення… Кайла Лескі досліджує, як позбутися упереджень і винайти незалежний власний стиль

s_Формула смаку.jpg5. Формула смаку

Нік Шарма автор блогу A Brown Table, що був відзначений нагородами і дописує для сайту Serious Eats. Його освіта молекулярного біолога допомагає краще усвідомлювати, як люди сприймають страви. Відтак, книга «Формула смаку» ― це своєрідне поєднання науки і мистецтва. Як розповідає сам Нік Шарма: «Коли я прийшов від наукового письма до опису їжі, мої редактори не раз наголошували, як важливо підкреслювати емоції, які виникають від страви. Необхідно пов’язувати історію з тим, що ви вже відчували, аби глибше розкрити смак. Щодо цього навіть проводилося дослідження емоцій і того, як люди реагують на їжу та як вона впливає на них. Саме тому я додав у книгу окремий розділ про це».

“Формула смаку” поділена на кілька частин, відповідно до смакових акцентів: гіркота, яскравість, солоність, солодкість, кислота, гострота. Для Ніка Шарми смакоароматичний букет — складне явище. Це емоції, вигляд, звук, текстура, аромат і смак страв. Автор наводить більш ніж 100 рецептів із різних країн світу, які може приготувати кожен відповідно до власних вподобань.

Також видавництво готує дві книги про дизайн, які зовсім скоро можна буде придбати на сайті. Видання «Хороші діаграми» буде корисним не лише дизайнерам, але й кожному, хто готує робочі презентації. Вона допоможе якісно показувати великі об’єми інформації та чітко доносити ідеї. Старший редактор Harvard Business Review і експерт з візуалізації даних Скотт Берінато крок за кроком проведе вас через ключові завдання у створенні якісних діаграм – контроль кольору, створення чіткої візуальної комунікації, вибір типів діаграм, практику переконання. Книга містить вправи та міні-завдання, теорію та практичні поради, аби кожен зміг створити хороші діаграми. Наступна книга більш теоретична і розкриває які приховані сигнали використовують дизайнери, щоб залучити аудиторію. Книга «Як дизайн спонукає нас думати» розповість про комбінацію елементів (шрифтів, зображень, форм і кольорів), які формують емоції глядачів.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту