Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/krashchi-literaturni-nadbannya-aziatskykh-krayin/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Кращі літературні надбання Азіатських країн

30.06.2021
Відгук

Загадкова та багатогранна література Азії. У неї є особливий шарм, своя філософія та цінності, які часто зовсім протилежні основним поглядам західної культури. Певно, саме тому для нас східна література сповнена такою таємничістю. А ця добірка, наче запрошує кожного у мандрівку цим світом.

Міністерство граничного щастя.jpgРозпочнемо з книги про центральну Азію, а  точніше одного штату цього регіону. «Міністерство граничного щастя» Арундаті Рой – це роман про життя різних людей у період загострення кашмірського конфлікту. Ця багатошарова історія, з властивою авторці поетичністю і красою мови, показує, що будь-яких суспільний конфлікт зачіпає кожного. І не важливо чи ти мусульманин, представник касти недоторканих, християнин, а чи повстанець, зрадник, агент спецслужб чи простий робочий.  

Проблема трьох тіл.jpg«Проблема трьох тіл» Лю Цисіня – це безперечно наукова фантастика. У цьому романі є все, що властиве цьому жанру: позаземне життя, небувалий розвиток технічних галузей,  мандрівки галактиками та космічні завоювання. Але разом з тим автору вдалося гармонійно вплести у сюжет історію Китаю та реалії «культурної революції».

Кращі книги азійських письменників продовжують нашу сьогоднішню добірку. 

Дівчина з крамнички.jpegГоловна героїня роману японської письменниці Саяки Мурата «Дівчина з крамнички» змалечку живе у якомусь власному, дещо наївному, світі. А ще вона, для всього свого оточення, видається трохи дивною. Адже як може бути «нормальною» самотня жінка за тридцять, яка повністю віддає себе роботі у крамничці? Та попри все саме героїня щаслива. І це її історія вибору для кого жити: для себе чи для інших.  

Надруковано в Бейруті.jpgА ось роман «Надруковано в Бейруті» занурюю читачів у світ афери, контрабанди під прикриттям книговидання та звичного життя ліванців. Жаббур Дуейги у цьому тексті тонко та іронічно висміює усі вади ліванського суспільства та менталітету. А ще він  карколомно закручує пригодницький сюжет. 

Я хочу додому.jpgПевно, одним із найвідоміших та найпопулярніших азербайджанських письменників є Ельчин Сафарлі. Його романи завжди наповнені ніжністю, легкість, теплом та відчуттям щастя. «Я хочу додому» не став винятком. Цей роман – наче сито спогадів про дитинство, юність, злети та падіння. Він також про доброту, радість та двох героїв, які направду заслужили, щоб моменти щастя і любові стали  їхніми постійними життєвими силами. 

Дім, в якому.jpgУ романі «Дім, в якому...» Маріам Петросян сплітаються, наче дерева, нотки магічного реалізму та болючої дійсності. У центрі сюжету цієї «дорослої казки» – діти з особливого центру для дітей з інвалідністю. Про нього майже ніхто не знає, він в абсолютній ізоляції. У повній ізоляції і його мешканці – без історії, імен майбутнього та надій. І все, що у них є – тільки легенди  про притулок, у якому вони живуть.

Книга радості.jpgА ось «Книга радості. Звернення до молодого покоління» Далай-Лами – це зовсім не роман, а мудрість та настанови тибетського буддизму. Це звернення до молодого покоління, яке, на думку буддійського вчителя, має усі можливості та ресурси досягти загального миру та  загального процвітання  людства.

Парідеґі.jpgПопулярна книга про Корею, яка допоможе кожному зазирнути у реалії режиму Північної Кореї, – це звісно роман «Парідеґі» Хван Соґьона. Історія головної героїні, яка вже від самого свого народження приречена на страждання, страх та випробування не залить байдужими нікого. А далі на її життєвому шляху чекають  держава режиму і насильства, голод, втечі, скитання світом та пристосування до нового життя у Європі.   

Ман Чжу. Китай для допитливих.jpgДві книги про китайських імператорів, китайську історію, традиції та філософію завершують нашу мандрівку-добірку східною літературою. «Ман Чжу. Китай для допитливих» – це відповіді на найпоширеніші запитання про одну із найбільших держав сходу та світу. Цікава історія китайського минулого та сьогодення для дітей та дорослих.

Мистецтво війни.jpgПро «Мистецтво війни» Сунь-цзи чули майже всі. Політичний і філософський трактат китайського воєначальника про війну та тактику воєнних дій сьогодні можна розглядати як посібник із ведення бізнесу чи інструкцію з особистого розвитку.   

Більше книжок, не тільки азійських авторів, ви завжди можете знайти у розділі – сучасна зарубіжна проза

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Подарунок для книголюбів

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%