Книги, що допоможуть розпізнати психологічне насилля
Прикладом книги про домашнє насилля, де психологія переплітається із художньою творчістю є графічний роман Єжи Шилака "Розквашене яблуко". Сімейне життя вчительки та бізнесмена схоже на фільм жахів, де у ролі монстрів виступає психологічне, сексуальне та фінансове насилля. Автор має надію, що після прочитання кожен, хто потерпає від подібного знайде сили зробити крок до нового життя.
Бажаєте купити психологічні книги, топ-видання? Ви точно чули про доробок Михайла Лабковського "Хочу і буду", що став інструкцією до змін в житті багатьох людей. На прикладі шести виведених автором правил легко навчитися розпізнавати психологічне насилля від суспільства та близьких, формулювати власні бажання та не боятися змін.
Психологічне насилля, книги для викриття якого є достатньо важливими і корисними, іноді досить нелегко виокремити та помітити, бо той, хто його застосовує може виявитися достатньо майстерним чи взагалі не помічати, що робить іншій людині боляче. "Жінки, що кохають до нестями" Робін Норвуд стане дороговказом та відкриє очі на реальний стан речей, який буває так важко визнати.
"Як звільнитися від токсичних стосунків і не стати жертвою" Джексон Мак-Кензі – книга про аб'юз, нерівні відносини, з яких краще тікати, аби зберегти своє психічне здоров'я. Розпізнавати руйнівні особисті та робочі відносини, фільтрувати оточення та цінувати свій час і внутрішній ресурс навчить вас ця чудова книжка.
На жаль, є стосунки, де один із партнерів вдається до психологічного насилля. Книги в таких випадках дозволять поглянути на ситуацію інакше та усвідомити, що треба змінити. "Пастка пристрасті" Діна Деліса та Кассандри Філліпс розкаже про установки та моделі поведінки, які заважають будувати гармонійні відносини на рівних, змушують вестися на маніпуляції чи вдаватися до них.
Такі психологічні книги про насилля та його наслідки як "Психологічна травма та шлях до видужання" Джудіт Герман стають помічниками та підтримкою в часи, коли вона найбільш необхідна. Герої книги – жертви політичного, сексуального, сімейного насильства, що не побоялися відкрито заявити про свої негаразди та стали на путь одужання, аби надихнути інших.
Тамзен Фадаль і її "Знову вільна" – інструкція до життя після розлучення, приправлена теплими порадами та добрим гумором. Усі довкола так і лізуть зі своїми незручними особистими запитаннями, що аж ніяк не покращують стан душі після травматичного досвіду відносин. Як пережити подібний суспільний тиск, повернути віру в себе та стати відкритою для нових стосунків? Ця книжка дасть відповідь.
Часи принизливого патріархату пройшли, наразі соціум знаходиться на стадії переосмислення гендерних та суспільних ролей. Тому коли як не зараз час переосмислити себе, покласти край стереотипам та психологічним знущанням. У книзі "Мудрість жінки" Луїзи Хей вміщені настанови, що будуть корисні жінці будь-якого віку, бо ніколи не пізно стати продуктивною, задоволеною життям та подолати внутрішні бар'єри.
Ідею про те, що всі негаразди між чоловіками та жінками відбуваються через їх походження з різних планет розвиває у своїй книзі "За межами Марса та Венери. Магія стосунків" Джон Грей. Зрозуміти, де є різниця між звичайними непорозуміннями через відмінності у світоглядах та жорстким тиском і аб'юзом іноді непросто, але ця книга допоможе розставити крапки над "і".
Психологічні ігри є звичайним елементом повсякденних комунікацій. Та як не скотитися до істерик та маніпуляцій і не стати жертвою чиїхось вибриків? Зазирніть до книги Еріка Берна "Ігри, у які грають люди", що знайомить із найбільш поширеними паттернами поведінки у різних сферах спілкування, описує як тримати психічний стан у гармонії та вивернути будь-яку ситуацію собі на користь.