Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/knyhy-pro-lviv-yaki-varto-prochytaty-u-2019-rotsi/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Книги про Львів, які варто прочитати у 2019 році

21.05.2019
Відгук

Книги про Львів купити нескладно, коли є з чого вибрати. Ми потурбувались і виокремили 10 книг, що дозволять дізнатися більше про чарівне і неповторне місто Лева.

Сучасні книги про Львів

Львів.jpgСучасні книги про Львів цікаво читати до або після поїздки у затишне і просякнуте історією місто. «Львів. Кава. Любов» — цих три слова достатньо для щастя, але, насправді, слів може бути більше, а отже, і щастя. Особливо якщо мова йде про збірку оповідань про Львів саме з такою назвою! Буденність і романтика, збіги і фатальності, аромати і музика, неповторне переплетіння людських доль і культур від вправних майстрів слова української літератури. Ця збірка однозначно варта бути прочитаною!

Мелодія-кави-в-тональності-сподівання.jpg

Якщо ви не були у Львові, то неодмінно будете. Якщо були у Львові один раз, то незабаром будете ще один раз. Так само і з книжками про Львів. Наталія Гурницька написала одну книжку про Львів «Мелодія кави в тональності кардамону», а вже з’явилося продовження — «Мелодія кави в тональності сподівання». Книжки про Львів — особливий вид читання, тож за можливості обов’язково пориньте в історію ХІХ ст. про юну дівчину Анну, що закохалася в поважного польського шляхтича Адама.

Читаєте цю статтю через гугл-перекладач? Awesome-Lviv.jpgВи іноземець і дуже хочете завітати до Львову? Маємо для вас чудовий варіант для ознайомлення з містом — англійською мовою про найбільш цікаві місця як з формального так і з неформального боку мііста. «Awesome Lviv» — путівник, що відкриває очі і серце на Старий Ринок, сирники, пиво та ІТ-індустрію міста. І це лише початок — більше, набагато більше в книжці! (А ще більше — у Львові).

…А зараз — час на книжкову обідню перерву! Запрошуємо до «Галицької кухні», на сторінках якої уже зачекалися відомі львів’яни з історіями, оповідками та, власне, рецептами найрізноманітніших, але галицьких страв — свинячих вушок, медовими реберцями з цукіні, кольоровою яєчною та книдлями з сиром. Заклади Галичини, у яких готують і годують найбільш смачно — знаний письменник Юрій Винничук упорядкував усе в одній книжці. Смачного!

Таємниці-львівської-кави.jpg Кава смакує після трапези. А львівська кава — особливо смакує. А книжка «Таємниці львівської кави» авторства вже відомого нам Юрія Винничука особливо смакує, якщо у процесі читання пити львівську каву. Особлива книжка про особливу львівську каву з особливими таємницями — що може бути краще?

Краще може бути, якщо після львівської кави піти дивитися на львівську скульптуру. А для того, щоб побачити можна було більше, не завадить підготувка за допомогою книжки Юрія Бірюльова «Львівська скульптура», у якій розміщено сотні світлин зі скульптурами та історіями про них. Скульптура — це шлях до особливого способу спілкування з містом, що має історичну тяглість та зв’язки з Європою.

Історичні книжки про Львів

Історичні книжки про Львів не обмежуються літературою про скульптури. У Львові багато латинських написів. Уявіть: прогулюєтесь вуличками Львову, а зі стін будинків промовляють голоси Давнього Риму і Середньовіччя (тоді Львів називався Леополіс). Немає часу вчити латину, скажете ви. Але ж є книжка з ілюстраціями та поясненнями «Anno Domini. Латинські написи Львову», парируємо ми. Відтепер костели, монастирі та університети матимуть ще один вимір!

Книги з історії України — це не лише підручники, у яких є дати та події. Книжка може мати обмежений хронологічний період і бути дуже важливою для прочитання. «Літературний Львів. 1939–1944». Бурхлива, грізна, насичена неординарними подіями епоха, розповідь про яку письменник Остап Тарнавський написав, маючи досвід спілкування з У. Самчуком, І. Багряним, Т. Осмачкою та А. Любченком. Життя в рамках німецької та радянської окупації не переставало бути літературним, незважаючи на всі складнощі.

Книга-Лева.jpg«Книга Лева. Львів як текст. Львівський андеграунд 70-80-х рр. ХХ ст.» — це антологія прози та есеїстики про Львів від таких авторів, як Юрій Андрухович, Микола Рябчук, Галина Пагутяк, Андрій Содомора, Юрій Винничук, Віктор Неборак (та ін). Переосмислення історії, атмосфери, літератури Львова від талановитого покоління письменників — це занадто, щоб бути правдою! Але це правда, хоч і обрамлена в художнє слово. Ще й в одній книжці!

Львів не відпускає і не залишає байдужим. Ще одна спроба відчитування міста від знаних та талановитих письменників та письменниць — «То є Львів. Колекція міських історій». Львову ніколи не буває багато. Тож, можливо, саме ви станете автором ще однієї, неповторної історії про Львів?

 

Також читайте:

Знижки до -70% мало?

Тримай додаткові 7%

Промокод діє
до 10:00 05.08.2020

Промокод: YE7
Отримай додаткові -7%