Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/kiberpank-ta-temne-fentezi-knyzhky-pro-mandry-potvor-ta-heroyiv/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Увійти в інтернет-магазин
Зареєструватись за допомогою
або
Увійти
16.01.2020
Відгук

Кіберпанк та темне фентезі: книжки про мандри, потвор та героїв

Книжки зарубіжного кіберпанку та дарк фентезі радують українських читачів своїми періодичними виходами. Ці жанри не такі численні, як звичайне фентезі та наукова-фантастика, але дуже різноманітні та неймовірно цікаві у своєму викладі та стилістиці. Деградація людської культури на фоні технологічного розвитку та тло класичного фентезі із елементами готики та жахів. Саме про такий стиль у письмі буде наша наступна добірка.

Чи мріють андроїди про електричних овець.jpg«Чи мріють андроїди про електричних овець?»
Фентезі книжки, як і будь-який інший жанр у літературі має своїх дуже дивних авторів, але від того не менш талановитих. У науковій фантастиці це Філіп Дік. Автор із психологічним розладом, але дуже атмосферними та химерними текстами. Його книжка «Чи мріють андроїди про електричних овець?» розповідає про пост-суспільство, яке саме себе і погубило (звісно як завжди). Рік Декард, мисливець за головами, полює на андроїдів, які на Землі поза законом. Але вони практично не відрізняються від людей, визначити це може тільки спеціальний тест. Роман досліджує етичні проблеми створення штучних людей і чим такі створіння відрізнятимуться від нас.  

На лезі клинка.jpg«На лезі клинка»
Кращі серії книжок фентезі, які б не дали засумувати своєму читачеві, починають виходити українською. Однією із таких серій є «Перший закон» англійського письменника Джо Аберкромбі. Варвари із Півночі намагаються захопити Союз, тому бути війні, але давно забутий маг Баяз не дасть так просто здолати свою дітище – Союз. Команда із трьох відчайдухів повинна виконати завдання мага, але існує ж ще Інквізиція, яка за допомогою каліки-інквізитора Ґлотки планує захопити владу. Автор як шахіст розставляє своїх персонажів у книжці і майстерно керує їхніми ходами, а також будує стратегію для розвитку сюжету на всі три книжки. 

Тінь на порозі.jpg«Тінь на порозі»
Сумні фентезі книжки не часто трапляються, адже зазвичай добро завжди перемагає, але драматична лінія, на нашу думку, повинна обов’язково бути. Читач має співчувати своєму героєві, чи у втраті дорогої йому людини, чи у нерозділеному коханні або навіть у життєвих негараздах. Книжка «Тінь на порозі» Нати Гриценко це приклад хорошого фентезі для підлітка, який шукає себе. Головний герой має непрості стосунки із рідними, йому важко дається спілкування із іншими людьми, має постійні головні болі, які втамовує наркотиками. Але одного разу з’являється дівчина, яка переверне догори дригом, а разом із цим переслідування та пізнання самого себе. Те, що тамувалося ціле життя, виявиться даром і не завжди цей дар повинен бути світлим. 

Нейромант.jpg«Нейромант»
Топ фентезі книжок, кіберпанку і наукової фантастики може очолювати один із кращих письменників-фантастів Вільяма Ґібсона. Цей канадський автор подарував світу свій чудовий роман «Нейромант» ще у далекому 1984 році. У книжці він практично описав «інтернет» таким, яким ми його бачимо сьогодні, але ще до його виникнення взагалі. Книжка Ґібсона заклала фундамент для такого жанру як кіберпанк. Звісно, жанр існував і до нього, але рахуватися із ним почали від виходу «Нейроманта». Головний герой Кейс був успішним фрилансером зі зламу систем захисту інформації, але тепер він не може входити у матрицю через токсин, який блокує доступ до віртуальної реальності. Кейс губить життя в наркотиках та злочинах у реальному світі, але його можуть вилікувати за умови виконання певних завдань.