Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/khudozhni-knyhy-pro-viktymnykh-personazhiv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Художні книги про віктимних персонажів

11.09.2020
Відгук

Насильство –  завжди неприпустима міра, дія чи засіб для досягнення власних цілей. Воно буває різним: від фізичного до психологічного. Але завжди неприпустиме. Література ж зображає його у своїх сюжетах, часто аналізує і викриває будь-які насильницькі дії як річ неприпустиму. Саме художні тексти зі сторінок кричать про пагубність цього явища. Залишається тільки почути ті голоси. 

Книги про насилля та любов

Мовчазна пацієнтка.jpgКниги про любов та вбивства: «Мовчазна пацієнтка» – трилер, головним запитанням якого є «чому головна героїня вбила свого чоловіка?» У неї було все, про що можна мріяти. Успішна кар’єра, люблячий чоловік, неймовірний будинок у найкращому кварталі міста. Мрія, а не життя. Та все ж, вона застрелила свого чоловіка. І тут знову зринає запитання «чому?», на яке читачі шукатимуть відповіді разом з ще одним героєм, психотерапевтом. 

Усі їхні демони.jpg«Усі їхні демони» Поліни Кулакової – це гостросоціальний роман, у якому, з одного боку, є вбивства та їх розслідування, а з іншого – теми домашнього насильства, жорстокості, алкоголізму, підліткового бунту та байдужості, якою просякнуті інші, коли бачать подібне не у своєму домі. Та чи є у такій атмосфері місце любові? Запитання скоріше риторичне, але книжка не залишить байдужим нікого.   

Розквашене яблуко.jpgКниги про насильство та жорстокість волею неволею приречені зачіпати проблеми, від яких холоне кров у жилах. «Розквашене яблуко» – це графічна новела про домашнє насилля. Воно зображене без будь-яких прикрас, таким жахливим, яким воно є. Успішне поза межами власного дому подружжя, у його стінах перетворюються на ката та жертву з усіма видами насильства. Читач у якийсь момент починає розуміти, що це не просто художній твір, а дійсність, яка може відбуватися за стінами. І це та найважливіша та найстрашніша правда, яку може донести цей комікс. 

Говори.jpgУ добірці книг, які розкривають темну суть насильства, просто не можливо оминути тему шкільного насильства чи підліткового булінгу. «Говори» Лорі Голс Андерсон –  це історія підлітка про власне життя, написана у формі щоденника. На перший погляд, героїня живе звичайним життям типового американської дитини. Але, якщо заглибитися далі, перед нами відкривається малоприємна правда: байдужість, лицемірство, емоційне та фізичне цькування. Легким читання цього роману не буде, а мурахи часто пробігатимуть з голови до п’ят.

Колекціонер.jpgНайвідомішою книгою про полонянку є роман відомого британського постмодерніста Джона Фаулза «Колекціонер». Головний герой книжки сором’язливий чоловік. Він, за певних вдалих обставин, викрадає дівчину, в яку палко закоханий. Ні, жодного насильства з його боку немає. Він просто хоче, щоб та дівчина краще пізнала його і, можливо, навіть покохала. У Фаулза вийшов напрочуд психологічний твір. Він дає читачам зануритися у голову і світ як викрадача, так і бранки. А вже самим читачам доведеться зробити власні висновки з цієї історії.    

Кращі книги українською мовою ви завжди знайдете у нас в онлайн-книгарні та книгарнях «Є» вашого міста.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Знижки до дня Конституції

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%