Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/6-knyzhok-pro-mystetstvo-vstyhaty-vse-vid-dmytra-bezverkhnoho/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

6 книжок про мистецтво встигати все від Дмитра Безверхнього

06.05.2020
Відгук

Чи бувало у вас відчуття, що ніби робите все, але водночас не встигаєте нічого? Час минає, а безліч справ залишаються невирішеними? Одні справи одразу ж змінюються іншими й не вистачає сил на щось, крім роботи та клопотів ‒ виснажливих та постійних. Якщо це про вас, то вітаю, ви серед більшості людей сучасного світу! Ми живемо в період, коли життя значно полегшують корисні винаходи, але й доступність цього всього захаращує життєвий простір довкола. 

Весна ‒ усе розквітає й набирається силою, та ще й карантин знову продовжили ‒ чудова нагода зупинитися, зійти зі швидкісної колії та спробувати налагодити власний комфортний ритм. На щастя, порадників як це зробити нині не бракує.

фото Мистецтво встигати все.jpg

Отож спробуймо відшукати найкорисніше з безлічі мотиваційної літератури, що покликана покращити заклопотану буденність. Та спочатку варто виділити ключове правило ‒ жодна рекомендація чи спосіб із будь-якої книги ніколи не спрацюють, якщо не докласти зусиль. Просто прочитати текст замало, потрібно підкорегувати самодисципліну та налаштуватися на забіг із тривалою дистанцією. Для цього потрібна неабияка сила волі та бажання щось змінити. Ви готові? Тоді вперед!  Американська психологиня та викладачка Стенфордського університету Келлі Макґоніґал у своїй книзі «Сила волі. Шлях до влади над собою» радить для початку сконцентруватися саме на вмінні самодисципліни, доречно вказуючи: «Сила волі нині ‒ не лише особливість, що відрізняє нас, людей, від тварин, але й те, чим ми не схожі одне на одного. Усі ми народжені із силою волі, але дехто використовує її активніше за інших. Люди, які краще контролюють власну увагу, емоції та дії, досягають більшого успіху майже в усіх сферах життя. Вони щасливіші та здоровіші... Легше долають стрес, залагоджують конфлікти і переживають важкі ситуації. Вони навіть живуть довше...»

Таким чином, правило номер один: сила волі ‒ важко, але ви зможете!

фото Мистецтво встигати все2.jpeg

Джеф Сандерз у книзі «Диво п'ятої ранку», крім раннього підйому, рекомендує не будувати цілі на рік вперед, а роздробити їх на квартали чи місяці. Це, на думку тренера з продуктивності, допомагає довше зберігати мотивацію, не випускати з поля зору свої цілі та прибирає оманливе відчуття того, що «до кінця року далеко, ще все встигну», яке грає з нами злий жарт та зменшує кількість реалізованих планів. Тобто, головні цілі автор радить поділити на менші, і крок за кроком реалізовувати їх, ідучи невеликими кроками до бажаного успіху. Подібні думки озвучує й український мандрівник Орест Зуб у своїй книзі «Формула продуктивності» про тайм-менеджмент (це сукупність методик оптимальної організації часу для виконання поточних задач) та радить правило: «Eat your frog in the morning first» («З'їжте жабу з самого ранку»). Автор аж ніяк не радить їсти жаб, а тим більше на сніданок, просто рекомендує спочатку братися за найбільшу чи найнеприємнішу справу. Це допоможе скоріше вирішити складне завдання та усуне проблему прокрастинації (відкладання всього важливого на потім). 

Правило два та три: роздроблюйте великі справи/цілі на менші, ідучи до них невеличкими, але впевненими кроками та робіть спершу найважливіше. Окрім того, «Спершу найважливіше», це назва ще однієї популярної книги з тайм-менеджменту, на сторінках якої Стівен Р. Кові розвінчує відомі міфи про нашу з вами продуктивність чи її відсутність.  

А от чого не радять робити, то це намагатися встигнути все й одразу. Нині доведено, що багатозадачність доволі негативно впливає як на нашу продуктивність, так і загалом на успішність. Тому, як кажуть в Україні здавна, не варто гнатися за двома зайцями. Це знижує концентрацію та зменшує якість зробленої роботи. І четверте правило стосується саме якості: забудьте про «ідеально», адже ідеалу не існує ‒ це лише міраж, за який ніяк не вдається вхопитися (навіть якщо здається, що він уже ось-ось близько).   

У ситуації, коли хатні клопоти поглинають немов сипучі піски й справи займають увесь час, може допомогти книга успішної журналістки, письменниці та мами чотирьох дітей Лори Вандеркам - «Я знаю, як їй все вдається».  

Утім, найважливіше правило ‒ завжди давати собі час на відпочинок, адже це частина нашого здорового функціонування, а без належного здоров'я -  решта немає ніякого значення. 

Елізабет Гілберт, авторка уславленого роману «Їсти, молитися, кохати», радить перетворити життя на творчість і не боятися творити, адже все чим ми займаємось ‒ мистецтво жити. 

Будуйте сміливі плани, але не забувайте так само сміливо їх втілювати! 

Автор про себе:
За фахом, історик, утім люблю не тільки історію, а й історії - знаходити для читання захоплюючі сюжети та цікавих персонажів. Автор ретро-детективного роману "Порцеляновий погляд", оповідок "Дружина молочника", "Цей капелюшок вам личить", один з авторів серії книг "Теплі історії" та ін. Учитель, розповідаю дітям про минуле і сьогодення. Мандрую не тільки книжками

Коментарі
Аня К
12.05.2020

Те, що треба! Дякую)

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image