Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/5-romaniv-zasnovanykh-na-realnykh-istorychnykh-podiyakh/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

5 романів, заснованих на реальних історичних подіях

05.11.2019
Відгук

Дослідження та переосмислення історії неможливе без прочитання тематичних книг. Якщо наукові історичні праці та документальні джерела — це наш фундамент у вивченні того чи іншого періоду, то художня література у вигляді історичних романів, дає змогу відчути епоху на смак та дотик.

Шпигун на мільярд доларів.jpgДокументальні книжки купити буває доволі складно, якщо шукаєш серйозні дослідження без зайвих прикрас автора, але водночас, щоб це не читалися сухо та нудно. Книга Шпигун на мільярд доларів справляється з цією задачею впевнено та невимушено. Історія розповідає про радянського інженера електроніки закритого науково-дослідного інституту Адольфа Толкачова, який лише на другий рік настирливих спроб вийшов на потрібних людей із резидентури ЦРУ. Навіщо? Щоб передати незліченну кількість безцінних документів на користь США, виказавши при цьому свій протест проти тодішньої радянської тоталітарної системи та отримати за це скромний гонорар для своєї сім`ї. Автор книги зробив колосальне дослідження, провів години інтерв`ю із ключовими особами цієї справи. Історія повна купи шпигунських фішок того часу, читається одним подихом, не дивлячись на те, що з самого початку тобі повідомляють про участь Толкачова.

egeneration.jpgКращий історичний роман, який отримав Букера у 1995 році — це перша частина трилогії про Першу світову війну авторки Пет Баркер Regeneration. Історія розповідає про англійського поета та письменника Зіґфрада Сассуна, який публічно відмовляється продовжувати служити в британській армії, тому що війна, за його словами, це “безглузда бійня”. Природно, його оголошують психічно нездоровим і відправляють лікуватися в військовий госпіталь. Відомий психіатр береться його вилікувати, щоб відправити назад в окопи. Весь роман описує протистояння лікаря і пацієнта.

крути 1918.jpgІсторичні документальні книги, які описують сторінки української історії вже почали активно екранізувати. Так сталося і з книгою Крути 1918 — епічна історія бою проти армії Муравйова на однойменній залізничній станції. Хоробра та пристрасна оповідь про мужність, справжнє кохання та дружбу.

Королева Марго.jpgТакі історичні романи — класика, якою зачитувалися ще ваші батьки, але залишаються актуальними і досі. Придворні інтриги, що точаться в сучасних офісах дотепер. Протистояння католиків та гугенотів, котрі можна порівняти хіба з протистоянням фанатів Marvel та DC. Любовні пристрасті, які можна зараз побачити лише в палких латиноамериканських серіалах — все це в книзі Королева Марго, що описує тогочасне суспільство часів Французької революції XVI століття.

The Zookeeper's Wife.jpgІсторичні романи — книги не завжди для слабкодухих. В них описуються, часом, жорстокі реалії тих часів, від яких просто дух холоне. Так і в книзі The Zookeeper's Wife, яка описує подружню пару, котра в часи Другої світової війни врятувала сотні людей від нацистських рук, переховуючи їх в клітках колишнього зоопарку. Авторка дослідила безліч документів із польських архівів, аби мати змогу максимально об`єктивно змалювати весь той жах, який творився.Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Подарунок для книголюбів

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%