Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/zhul-vern/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Жуль Верн

Жуль Верн

Життєпис

Жуль Верн — французький письменник, який вважається одним з засновників жанру наукової фантастики.

Народився майбутній письменник у місті Нант в 1828 році. Він був найстаршою дитиною у сім'ї, а загалом у сім'ї було п'ятеро дітей. Батько Жуля Верна працював адвокатом і син після закінчення школи був змушений піти по стопах батька і так він почав вивчати юриспруденцію в Парижі, але його любов до літератури змусила його піти по іншій стежці й він кидає навчання на юриста і йде працювати в театр, де пише комедії, лібрето й розповіді.

В 1863 році у тижневику «Журнал для освіти й відпочинку» виходить друком перший роман з циклу «Незвичайні подорожі» — «Подорож до центру Землі». Після успіху першого роману, Жуль Верн вирішує й надалі працювати в цьому жанрі, він супроводжує захопливі авантюри своїх героїв все більш майстерними описами неймовірних, але, тим не менш, ретельно продуманих наукових «чудес», які були народженні його уявою. Всього за життя Жуль Верн написав 66 романів і 54 з них входять у цикл «Незвичайні подорожі», найпопулярніші з яких: «Подорож і пригоди капітана Гаттераса», «З Землі на Місяць», «Діти капітана Гранта», «Навколо Місяця», «Двадцять тисяч льє під водою», «Навколо світу за 80 днів», «Таємничий острів», «Михайло Строгов», «П'ятнадцятирічний капітан».

У своїх романах Жуль Верн описує наукові винаходи та досягнення, які на той час здавалися лише фантастикою, але через деякий час стали реальністю, у всіх своїх ранніх книгах автор наголошує, що прогрес — це благо. У творчості французького письменника можна чітко простежити боротьбу добра і зла.. В його книгах на читачів чекають не тільки захопливі описи техніки, подорожей, а також і яскраві та живі образи благородних героїв, симпатичних та дивакуватих вчених.

Коли його творчість починає приносити прибуток, то письменник купує собі яхту і відправляється у плавання. І так в 1859 році він побував у Англії та Шотландії, а 1861 році у Скандинавії. Таким чином його основним місцем роботи був кабінет на яхті. У другому плаванні письменник відвідує Сполучені Штати, а згодом ще й Африку та країни Європи.

У своїх останніх роботах письменник підіймає питання про використання науки в злочинних цілях, але ці книги ніколи не були настільки популярними, як його попередні твори.

Згодом письменник захворів на цукровий діабет й втрати взір, але він не залишив літературу і почав надиктовувати свої романи, а 24 березня 1905 року він помирає у себе в домі. Після смерті письменника у нього в архіві залишилася картотека, що включає понад 20 тисяч зошитів з відомостями з усіх областей людського знання на той час. На могилі Жуля Верна встановлено пам'ятник з лаконічним написом: «До безсмертя і вічної юності».

Українською мовою книги французького класика видають такі видавництва, як: «Клуб Сімейного Дозвілля», «Рідна мова», «Км-Букс», «Ранок» та «Навчальна книга - Богдан».

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.