Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/yurij-izdryk/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Юрій Іздрик

Юрій Іздрик

Життєпис

Юрко Іздрик — український письменник, поет, культуролог і засновник журналу «Четвер».

Народився майбутній письменник у Калуші 16 серпня 1962 року його батько був священиком, крім Юрія у сім'ї було, ще п'ятеро дітей. Незабаром після народження Юрія його батька було заслоно до сталінських лагерів.

У школі Юрко Іздрик навчався відмінно особливо любив математику і літературу. Також ходив у музичний гурток, де навчався грі на віолончелі та фортепіано, згодом сам освоїв гру на гітарі та мандоліні. Ще у школі, а саме у віці 14 років почав писати перші вірші. Після закінчення школи із медаллю він вступає до Львівського політехнічного інституту. Під час навчання в університеті він бере активну участь у культурному житті інституту. Згодом Юрко з друзями створює рок гурт.

Отримавши у 1984 році диплом механіка він відправляється в Івано-Франківськ, де починає працювати на заводі ливарних машин, але Юрій розуміє, що робота на заводі, це не та діяльність, якою він би хотів займатися у житті. І вже в кінці 80-тих він бере активну участь у культурному житті Івано-Франківська. А у 1989 році у світ вперше вийшов випуск легендарного журналу «Четвер». На одному з мистецьких заходів Юрій Іздрик знайомиться із Юрієм Андруховичем і пропонує йому спільно видавати журнал «Четвер», на що другий одразу ж погоджується і так між ними зав’язалася дружба, яка триває досі.

Перші оповідання автора виходили у журналі «Четвер», а перші вірші у польському журналі «Відрижка».

У 1994 році у журналі «Сучасність» друком вийшла його повість «Острів Крк», яку позитивно оцінили, як критики так і читачі, а у 1998 році виходить його перший роман «Воццек». Після цього автор пише, ще два не менш успішних романи й продовжує випускати журнал «Четвер», аж до 2008 року, саме тоді був випущений останній тридцятий номер журналу. У 2009 році Юрій Іздрик отримав нагороду «Книга року Бі-Бі-Сі 2009» за збірку есеїв «Таке».

У 2014 році Юрій Іздрик разом з Григорієм Семенчуком створюють музичний колектив «DrumТИатр».

Також з під пера автор вийшли такі культові книги й збірки, як: «Подвійний Леон» «Флешка», «Таке», «Underwor(l)d», «Іздрик. Ю», «AB OUT» та низка інших оповідань і віршів.

Юрій Іздрик є яскравим представником «Станіславського феномену» разом з іншими письменниками, такими, як: Юрій Андрухович, Володимир Єшкілєв й Тарас Прохасько.

Сьогодні письменник живе й працює у Калуші.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.